Kedilere Daha Çok Su İçirmek İçin Nelere Yapıyorsunzu?

Kokomina

Yaş mamasını bol su ile veriyorum ama
Evin farklı bölgelerindeki sık tazelenen sularla ilgilenmeyip , sadece kova kadar büyük kaplardaki sulardan içiyor ikisi de , her akşam su tazelemek için bir kova su dökmek de istemiyorum onların daha çok su içmesini de istiyorum, su tüketimi için mihtişim önerilinizi okumak isterim

12 CEVAP

simbakedi

benimki de büyük kaplarda içmeye bayılıyor, evin başka bir yerine büyük bir kase koydum ve onu koyduğumdan beri daha çok içiyor. ek olarak biz arıtma kullanıyoruz, tezgaha çıkıp bize sesleniyor ve oradan akan suyu da içiyor diliyle. ben su içtiği için zil takıp oynarken annem krizler geçiriyo tabi jdaşlksjdkalsj

Ebru-c

Ben çözümü su pınarı alarak buldum. Önceleri gün içinde sık sık değiştiriyordum ama pati atarak dökülüyorlardı ve tüyleri sularına dökülüyordu. Almış olduğum su pınarı içinde filtre var ve hiçbir şekilde içine toz ya da tüy girmiyor, filtreyi sık sık temizliyorum. Ve çok ciddi oranda su ilkelerinde bir artış var. Zaten şıp şıp suyu akarken görünce dikkatlerini çekiyor.

Fistikpasa

Bende 3 kedi var üçüsü de su içiyor ama arada daha fazla sıvı alımlarını sağlamak için et haşlayıp sadece suyunu veriyorum severek içiyorlar.

dilanbulent

Bizim hiç öyle bir problemimiz olmadı. Kedim 3,5 yaşında ve her zaman çok su içen bir kedi oldu. Yani çok sudan kastım aşırı değil tabii. Su pınarı alanlar ve çok memnun olanlar var, özellikle az su içen kedilerde işe yarayabiliyor. Bizim öyle bir sorunumuz olmadığı için hiç almayı düşünmedim. Zaten istesem de alamam biraz pahalı :D

Lunaspera

Mama kabının içine kuru mamasından 1 tane atın hem onu yakalamaya çalışırken içiyor hemde sonra suya mama kokusu ve tadı geçtiği için içiyor

Minminik

Su kabiniz biyiklarina carpiyordur evdeki yemek tabaklarini deneyin
Birde şırınga once siringaya sivi mama ile alistirma sonra su koyarak aklima geldikce firt firt veriyorum

Coconutbey

ben su pınarı aldım ve gercekten daha cok ıcıyor su temız kalıyor cunku

Balimlilac

Su pınarı aldım ayrıca sevdiği başka bir kaba su koyuyorum sabah akşam tazeliyorum. İkisinden de içiyor.

balbonibon

Su pınarı benimkinin de su tüketimini artırdı, az içiyordu bol bol içiyor şimdi.

Lunaspera

Afedersiniz su kabının içerisine

Kokomina

Teşekkür ederim su pınarı aldım ilk gün sürekli başında durdular izlediler patilenip patiler yalandı ama sonra cazibesi gitti , hatta hazır su , arıtma suyu türevlerini de denedim , küçük kız ortada bardak görünce patileyip yalar ama büyük kızım cadı illa kova olacak ve banyoda olacak , başka odaya su bırakınca başında ağlıyor ya da sadece banyodan gidip içiyor, sıvı mama ile şırınga taktiğini deneyeyim bakalım yaş aldıkça korkuyorum böbrekler susuz kalacak diye, gece şıp şıp su içme sesini duyup uyanıp mutlu mutlu dinliyorum ama diğerine bakınca az içtiğini farkedip üzülüyorum

Coconutbey

Bizimki de ilk başta alışamamıştı ama sonra ben gösterdim ilgilendim alıştı şimdi içmeye mecbur gidip ordan içiyor