2,5 Yaşında Oğlum Kustu

aslında tam kusmuk diyemem ama az önce kusma sesiyle uyandım battaniyesinde çok minik bi şeffaflık vardı bi süre bekledi sonra kusmadı ne yapacağımı biledim ilk başta biraz mama koydum yedi gidip azıcık malt yalattım onu da yedi sonra yattı biraz önce de gidip kalan mamadan yedi şu an camın önünde oturuyor her sabah olduğu gibi ne yapmalıyım boğazına bir şey takılmıştır diye korktum ama sabaha karşı şu an olay 05:30da oldu ondan öncesinde mutlaka belli ederdi

15 CEVAP

Minminik

Tuy icin yapiyor gibi duruyor tekrarlamamistir umarim

arkadaşlar az önce kaka ve çiş yaptı kontrol ettim ikisini de gayet normal renklerinde görünüşlerinde bi anormallik yok yaparken de zorlanmadı endişelenme sebebim geçen yıl viral enfeksiyon geçirdi ve veteriner tedaviden sonra aklınızda bulunsun demişti

malt kullanıyorum ama yine de olur mu ki

Minminik

Evet oluyor tabi ki bazilari malt içeriği malt bakimindan yogun degildir eger uzun tuylu ise extra maltli olanlari alin su aralar tuy degisimi basladi onumda etkisi vardir
Kakasini kontrol edin tüy cikişi nasil

Minminik

Yabanci bir cisom yutma ihtimali oldugunu unutmayin bnm kedim yutmaz demeyin toka ip gibi seyleri ortada birakmayin, durum tekrarlamadiysa endiselenmeyin. Malt miktarini yarim ölçek arttirin kisa bir sure

şu an gimcat kullanıyorum malt soft extra kakasında çok yoğun bir tüy yok yani bi kaç tane var

hayır tekrarlanmadı kusması cisim yutma ihtimalini biliyorum ama umarım yutmamıştır bir de yutsaydı kaka yapabilir miydi o yüzden bunun üstüne çok gitmedim çünkü kakayı da çişi de zorlanmadan yaptı

kilosuna baktım 100gr kaybetmiş

CakilYavrukus

Muhtemelen tüy kusmaya çalışıyor gimcat malt biz de kullanıyoruz ara ara kaka görünümünde tüy kusuyor bu sağlıklı bir durum

Coconutbey

şeffaf kustuysa su kusmuş da olabılır haberınız olsun bazen cok hızlı yıyıp ıcınce de kusuyorlar

Balimlilac

@CakilYavrukus ara ara kaka görünümünde tüy kusması sağlıklı bir durum değildir. Maltı verme amacımız tüy yumağı kusmaması bunu kaka yoluyla atması içindir. Maltınızın miktarını arttırmanız gerekiyor yada maltı değiştirmeniz gerekiyor. Malt yiyip tüy kusmaması lazım.

maltı en iyisi diye gimcat aldım ama bilmiyorum daha iyisi varsa önerebilir misiniz

su kusmasına baktım ama yatmadan önce yemişti mamasını ve yani her gün yediği gibiydi çok aç da kalmıyor hızlı yiyecek kadar bir de o kadar minik mi kusardı diye düşündüm

Balimlilac

haftada kaç kez kaç cm veriyorsunuz maltı? yemesinde içmesinde enerjisinde sıkıntı var mı?

her gün veriyorum 1cm veriyorum ortalama yani göz kararı yemesinde içmesinde bi sorun yok kusma olayı falan da olmadı geceden beri enerjisi de normal yani sabah oyun oynamıştık kustuktan hemen sonra ara ara gidip seviyorum uyuyor uyanıyor böyle