Kısırlaştırma Süreci

Merhabalar erkek kedim haftaya kısırlaştırılma operasyonu geçiricek ama biraz paniğim süreç için riskli mi nasıl olur konusunda kafam karışık veterinerimizde kan tahlilinin yeterli olduğunu söyledi 1 ay öncede kan tahlili yaptırmıştık sonuçların iyi olduğunu sadece biraz bağışıklığın düşük olduğunu söylemişti ama takviye kullandık. Benim araştırmalarıma göre kısırlaştırılmadan önce bir çok tahlil gerekiyor ama bizim hekimimiz sadece kan tahlilinin yeterli olduğunu yaşıda genç olduğu için fazlasına gerek olmadığını söyledi sizcede öyle mi durum nasıl ilerlemeli öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeliyim

11 CEVAP

Selapus

Ben de 2 erkek kedimi kısırlaştırdım...Sadece kan tahlili yapıldı...Erkek kedilerin operasyonu dişilerden daha kolay, merak etmeyin...Umarım herşey yolinda gider.

Coconutbey

kedınız 6 ay ve uzerıyse kısırlastırılabılır degerlerı ıyıyse ama lutfen gercekten guvenılır bır veterınere kısırlastırın
bızımkı kısırlastıktan sonra bır sorun olmadı ama malesef 1 ay ıshal gecmedı suan ıyıyız
sızınkıne de sımdıden gecmıs olsun stres yapmayın basarılı gecer ınsallah

Coconutbey

Valla sebebini bilmiyorlar stres kaynaklı olabilirmiş ben üşüttüğğnü düşündüm şuan yine ishal oldu kaç ay sonra of ya :(((

Heracannn

Benim oğlusum kolay atlattı. Büyük bir operasyon değil. Sadece ayılınca alın yeter. Ben her yeri güzel şekilde temizledim yere vs yatar diye. Oğlum akşamında kendisine geldi 3. Ve 4. Gün de zıplamaya başladı

Minikaden

Benim kedim dişi. Bugün kısırlaştırma operasyonun üzerinden 10 gün geçti. Bende oldukça endişeliydim sizin gibi. Ama emin olun her yerde erkek kedilerin çok daha rahat bu süreci atlattıkları yazıyor. Kan tahlillerinin yanı sıra kalp ve böbrekle değerlerine baktı ama onlar ekstraya giriyor.

KimJeongguk

Oğlumu kısırlaştıralı 2 sene oldu. Siz sadece Hemogram ve Biyokimya sonuçlarına göre yaptırmak istediğinizi belirtin. Onun dışında korkmanıza hiç gerek yok anesteziden sonra sanki hiç ameliyat olmamış gibi hayatına devam ediyor erkek kediler. Ameliyattan sonra size ya Antibiyotik iğnesi için 3-4 gün gelmenizi söylerler yada hap verip 3-4 gün boyunca yutturmanızı söylerler. Bize 4 e bölünmüş yuvarlak bir hap vermişlerdi ve 4 gün boyunca yutturmuştum. İlk gün kusmaların olabileceğini, yemek veya su içmeme gibi bir durumun olabileceğini ve bunun normal olduğunu unutmayın sadece.

Çok teşekkür ederiö

Veterinerimiz güvenilir sadece tahlil olayları konusunda kafam karıştı kedim 1 yaşında zaten o yöndende sorun yok ama ishal durumu neden olmuş sizin kedinizde

Çok geçmiş olsun

Çok teşekkürler cevaplarınız için

Bugün operasyonumuzu olduk antibiyotik iğneyide yapmışlar ama üç dört gün demediler bir gün sonra yine bi görüşelim gerek görürsek yaparız dendi