Ağız Kokusu Neden Olur?

Ramses temmuz ayında idrar yolları hastalığı geçirdi 15 gün tedavi oldu şimdi üriner mama yiyor. İyileşti diye düşünüyordum kontrollere götürdüm ilaçlarını zamanında verdim. Ama 2-3 haftadır arada sırada ağız kokusu oluyor ve ağzını şapırdatıyor durup dururken sonra gırlamaya başlıyor. Böyle birşey neden olur? Bir fikriniz varsa lütfen paylaşabilir misiniz?

3 CEVAP

Coconutbey

kedılerde agız kokusu genelde kötü mamadan kaynaklı olabılıyor ama baska bır hastalık olur mu bılmıyorum belkı ılacların etkısıdır

Mamadan kaynaklı olabilir, diş etlerinden kaynaklı olabilir, diş değişim sürecindeyse olabilir veya karaciğer değeri yüksekse olabilir. Ben bu şikayetle gittiğimde değerinin yüksek olduğunu öğrendim ve veteriner mamasına geçiş yaptık, uzun sürsede koku zamanla azaldı. Crystalin spreyi de sürekli kullanıyorum. Geçmiş olsun 🙏🏻

Linasuna

Benim kızdada oldu 5 aylık 6.syına girdi diş çıkarma döneminde oluyormuş veterinere götürdüm birde ağzını bir jel var diş fırçasıyla yada parmağımla ondan sürdüm bu hafta bir kaç kere geçti ağız bakımı için almıştım normalde hafta bir yapıyordum büyümeye başladığı için en az 3 kere yap dedi veteriner