Yavrulardan Biri Kayıp?

aytunccc123

Arkadaslar maalesef sahiplenecegim yavrulardan biri ortada yok dün gece hepsini içeri almıştım ne olduysa artık bu sabah dört kedim de burda o yavru ortada yok
Bi yerlerde uyuma ihtimali çok düşük çünkü her geldiğimde hepsi çıkardılar
Komşulardan biri içeri girerken dışarı kaçtı diye şüpheleniyorum ama hepsi burdayken niye o kaçar anlamıyorum
Ne yapmam lazım
Şu an kedilerimin dördünü de dışarı saldım etrafa da baktım ama asla yok

13 CEVAP

Emirrckr

Herhangi bir çağırma sesiniz varsa o şekilde arayın.
İlk kez sokakta kalıyor sonuçta ürkmüş ve bir yerlerde saklanıyor olabilir.
Birde arama da anneyi kullanın,özellikle annesinin sesi de işe yarayacaktır.

Mmtklndr

Geçmiş olsun inşallah bulursunuz gerçekten üzüldüm 😥çok emek veriyorsunuz üzerlerine titriyorsunuz belki korkup bir yerlere saklanmıştır annenin sürekli gittiği yerler var mı genelde arabaların altlarında saklanıyor sokağımızdaki yavrular

Mmtklndr

Başına bir şey gelmiş olsa anne sürekli miyavlar onu çağırır aklınıza kötü şeyler getirmeyin mahalledeki çocuklara sorun onlar hayvanlara karşı daha meraklılar biri görmüştür illaki

Mmtklndr

Bence bu geceden yanınıza alın bırakmayın evden kaçmalar alışkanlık haline gelmesin 😂

aytunccc123

Küçücük kedi daha 2 aylık ne kadar uzaklaşabilir ki ya

Emirrckr

Yaa çok üzüldüm,
Etrafa iyice bakın dediğiniz gibi henüz küçücük bir kedi fazla uzaklaşmış olmaması lazım.
Umarım başına bir şey gelmeden,kaybolmadan bulursunuz.
Sürekli aramaya devam edin lütfen.

aytunccc123

Yok hala yok ya anneyi zaten dışarı saldım ama aramıyor oturuyor hiçbir yerde yok seste yok yer yarıldı içine girdi sanki ya

aytunccc123

Gece çıkmışlar annesiyle
Komsumuz sabah 8.30 da anneyi içeri almış yavru ortada yoktu diyor anne camda bekliyormuş

aytunccc123

Annesinin gittiği yerlere baktım yan sitenin bahçesine çok sık giderdi oraya da baktım ama yok anne şuan bizim bahçede yatiyor asla arama halinde değil malesef
Ben etrafa bakınıyorum ama yok

Emirrckr

Buldunuz diye bir umut baktım ama sanırım hala ortalarda yok..
Dediğim gibi ya ürktü bir yerlerde saklanıyor ya da biri görüp aldı.
Site civarı ve çevre apartmanların görebileceği bir yere ilan asmanız da iyi bir fikir olabilir.
Ufak bir ödül de koyun bütçenize göre.
Eğer alan olmuşsa o şekilde geri getirebilir.
Anladığım kadarıyla gece komşunuz içeri girerken onlar çıkıyor ve kapı kapanıyor.
Gece boyu dışardaydılar,
Daha sonra sabah anneyi komşunuz içeri alıyor ama yavru ortada yok.
Acaba anne bir yerlere mi götürdü peşinde?
Veya annesinin peşinden giderken bir yerde oyalanıp kayboldu mu?
Normalde 2 aylık bir yavru kedinin fazla uzaklaşması mümkün değil çünkü.
Ya biri aldı ya da maalesef başına kötü bir şey geldi veyahut korktuğu için çıkmıyor.
Zaten bu vakitler de tam gürültülü vakitler.
Dilerseniz gece yarısı ve sabahın ilk ışıklarında daha dikkatli bir şekilde arayın.

Emirrckr

Birde tavsiyem anne kediyi bir süre içeri almayın,
Yavru yakınlarda miyavlamaya başlarsa eğer annesi tanıyıp bulmaya gidecektir.
Anne içerde olursa yavrunun seslenişleri de cevapsız kalmış olur.
Bence özellikle bu bir-iki gece anne kedi dışarda kalsın,
Karnını doyurun ve gece dışarı salın.

aytunccc123

Çok teşekkürler oneriler için srkadaslsr anneyi tüm gün disarda tuttum ve şimdi aşağı indim yavrusuyla beraber geri dönmüşler hemen aldım içeri artık tekrar kaybetmeden sahiplenecegim bi an önce

Emirrckr

Çok sevindim adınıza :))
Bencede daha fazla bekletmeden sahiplenin.
Çünkü komşular sizin kadar dikkatli değiller maalesef.
Tekrar kaçarsa ederse geri dönmeme ihtimali de var.