Kedim Taşmasına Alışır Mı

Kendime tasma aldım taktım fakat kedim aşırı oyunbaz takmami dahi istemiyor bir şekilde taktım hemen yere yatıp ısırıp oyun oynamaya çalışıyor yürümesi için hafifçe tasmayi çekmeyi denedim incitmeden tık yok illa çıkarmak istiyor gibi ısırıyor
Kedim 2 aylık ve ilk defa tasma taktim

6 CEVAP

Elifoo

Kediler icin gezdirme tasmasi olarak gogus tasmasi kullansaniz daha iyi olur direk boyun tasmasi onu zorlayabilir bu arti bilgi olarak kalsin. Onun disinda su an daha cok kucuk ayrica oyuncu diyorsunuz, bu onun icin biraz da tehlikeli olabilir nasil yapiyorlarsa cenelerini iyice acip o tasmaya takip sonra manyak gibi kalabiliyorlar oyle Allah korusun.

takmak istediğim tasma hem boyun hem göğüse geçirilenler varya onlardan
yani yatıyo yere çıkarmaya mı çalışıyor oyun mu oynuyor anlamadım
durgun zamanında denicem bide bakayım yavaş yavaş alışcak mı
tavsiyeler için saolun :)))

Susamsusi

2 aylikta alismasi daha kolay olabilir. Ben 7aylikken falan göğüs tasmasi aldim alisamadi ve bi sekilde hep kurtulmayi basardi

Nasıl alistiricam bir fikri olan var mı
Alismazsa ya
Aşırı derecede yaramaz sürekli oyun oynamak istiyor

Elifoo

tasma dediğiniz göğüs tasması değil sanırım, bazı kedilere bir kere takmanız yetiyor bazısı da asla alışamıyor. eğer takmazsa zorlamayın bence stres olmasın iyice. ben zorlamadım açıkçası, şu an 5.5 aylık arada göğüs tasması takıyorum (dışarı cıkacağı zaman) biraz debeleniyor çantadayken duruyor, ama serbest kaldığında asla düz yürümüyor kendini bi oraya bi buraya atıyor. eğer güvenlik için yapıyorsanız başka alternatifler arayın isterseniz..

Yok gezdirme tasmasi. dışarıda gezdirmek için alissin istiyorum şimdiden ama sevmeme bile izin vermiyor ki atlıyor zıplıyor ısırıyor kaçıyor çok yaramaz bazen kuzu gibi oluyor geliyo yanıma yatıyor sevdiriyor bazende seytan gibi kaçıyor zıplıyor ısırıyor napcagimi bilemiyorum