Seçici Kedilerin Kesin Yediği Kuru Mamalar

munevver_leo

Merhabalar kedim nd ve brit care mamalarını çok zorla yiyor. Dışarıdaki kedilerime aldığım mamadan iki tane attım ve direkt yedi. Seçici kedilerinizin yediği içeriği iyi olan mamalar önerir misiniz lütfen? Tahılsız mama kullanıyordum ve kedim kısır.

25 CEVAP

munevver_leo

@Emirrckr Cevabınız için çok teşekkür ederim. İlk önce virbac deneyeceğim artık bunu da yemezse hills alacağım.

munevver_leo

@aytunccc123 yanıtınız için çok teşekkür ederim. Keşke benim kedimde böyle iştahlı olsa.Nd yi denedim maalesef yemiyor koklayıp gidiyor. Orijenin kısır kedi için maması var mı bilmiyorum. Keşke nd yeseydi de direkt onu alsaydım. Birkaç tane daha deneyeceğim olmazsa hills e de bakarım.

munevver_leo

@dilanbulent az önce veterinerden 1.5 kg aldım şimdi verdim üç tanecik yiyip bıraktı. Veterinerde genelde bütün kediler severek yiyor dedi. Benim kedim bunuda sevmedi maalesef biraz kuru mama yemiş ya toktu ondan yemedi. Daha sonra tekrar deneyeceğim umarım severek yemeye başlar.

munevver_leo

Merhabalar kedim elimden en az 10 tane virbac mama tanesi yedi. Başka bir yere koyduğumda özellikle mama kabına yemiyor. Sonra tekrar elimden verdim kokladı gitti. Elimdeyken iştahla yedi kalan aromasını da yaladı. Mama kabını sevmeme gibi bir ihtimal olabilir mi ? Ya da bunun başka bir nedeni olabilir mi ?

dilanbulent

Mama kabınız su kabı ile birleşik mi veya suyu ile yakın mı? Bazı kediler suyu ile mamasını yakın istemiyor. Veya kedinizin tuvaleti ile maması/suyu aynı odada mı?

munevver_leo

@GzdeAkbuz cevabınız için çok teşekkür ederim. Eğer bunu da yememeye devam ederse dediğiniz mamalara da bakacağım. Bu aralar herhalde genel olarak sevmiyorlar mamaları. Durum biraz daha devam ederse veterinere götüreceğim.

munevver_leo

@Minos2022 yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ben de artık üzüntüden napıcağımı bilemiyorum pazar günü başka şehire taşınıyoruz eğer durum devam ederse orada bir veterinere götüreceğim. Hangi mamayı kullanıyordunuz? Ben de beş gündür her mamayı denedim yok birini bile iştahla yemiyor.

munevver_leo

@Minos2022 ve normalde de iştahsız bir kedi mi yoksa bu sıralar mı böyle kediniz?

munevver_leo

@whereisthepo0p yanıtınız için çok teşekkür ederim. O kapları biliyorum ya çok güzeller bende kırar diye güvenemedim hiç dırmdıekwkwö. Normalde gerçekten çok pahalı ama dediğiniz yerde baya uyguna satıyorlar. Şu başka kap denicem olmazsa onlardan alırım. Dediğiniz mamayı da denerim.

munevver_leo

@Minos2022 eğer denemediyseniz virbac da deneyebilirsiniz ben de öneri üzerine aldım ve gayet güzel yiyor. Hatta ayırıp sadece virbac yiyor. Belki sizin kedinizde sever.Maalesef bugün şehir
dışına çıkmak zorunda kalacağız umarım yine yememe durumu olmaz orada da içimin rahat etmesi için veterinere götüreceğim. Umarım kediniz yemeye başlar,zor bir süreç.