Scottish Fold Ve İran Kedisini Nasil Alistirabilirim

drkizil

Merhaba 1 ay kadar iznim var ve ailemin evine geldim oglumla. Annemlerin kedisi erkek bi iran kedisi ve saldirgan davranislari var.suan icin oglumla annemlerin kedisini ayri yerlerde tutuyoruz ama 2 ayboyunca boyle olmasi zor. Ustelik annemin kedisi bana da saldiriyor. Ne yapabiliriz?

2 CEVAP

bsecnl

odaları ayırmanız iyi olmuş

Heiter

Şu anda evde farklı kokular var ve evdeki kedi için de misafir olan için de adeta bir tehdit anlamına geliyor bu. O yüzden çok doğal bu tepkiler. Kademeli olarak alıştırmanızı tavsiye ederim. Tuvaletleri mutlaka ayrı olsun ve birbirininkini kullanmalarının önüne geçmeye gayret edin çünkü sırf o rekabet yüzünden biri idrarını yapınca öbürü de gelip üstüne yapıyor ve günde en az 10-15 kere kum temizlemek zorunda kalıyorsunuz (bizimkiler birbirlerine alışık olmasına rağmen tuvaletleri ayrılınca nefes aldık, oradan biliyorum bunu). Kısa seanslar şeklinde ve gözetim altında karşılaştırın derim. Bence birbirlerine alışmaları konusunda çok ümitlenmeyin. Saldırı durumu birkaç güne geçer ama o rekabetin bir yere gideceği yok :/