Bir Kedi Ortalama Günde Kaç Kere Tuvalete Çıkar

2,5 yaşında kısır bi oğlum var acaba günde kaç kere tuvalete çıkması normal şu an 2 kaka 1 çiş yapıyor çişini az yapması suyu az tükettiği için mi bir de sanırım kilo başına 50ml su tüketmesi gerekiyormuş 4,5 kilo ama 400ml su içtiğini söyleyemem ne yapmalıyım su tüketimini nasıl arttırırım

7 CEVAP

pardon yanlış yazmışım 200ml*

haftada 1 kez yaş mama vererek susuzluğunu giderebilirsiniz

2 çiş 1 kaka daha normal. kum değişikliği vs yaptınız mı ben bir kere pelete geçirmeyi denedim çok da uzun tuttum geçiş aşamasını bir ay belki daha fazla avuç avuç ekledim fakat geçtikten sonra fark ettim ki 1 kere çiş yapmaya başladı lkdgşdfkh hemen boşalttım bentonit aldım düzeldi. dişi kedim de çişini 3 4 kez yapıyor ama her şeyi erkeğe göre çok daha normal ve çok yaş mama tüketiyor baktıramadım hiç çişine kan değerlerine vs erkekten para kalmadı :( 1 biraz az isterseniz bi tam idrar tahliline götürün iyi olur. yaş mama sıklığını artırın sulandırın yaş mamasını da ek olarak su tüketimi artsın.

ben de normalde bentonit kullanıyorum ama internetten alıyordum, 2 seferdir market kumu kullanıyorum bu da bentonit biraz tozlu acaba o yüzden mi hoşlanmıyor idrarına da en kısa zamanda baktıracağım çok teşekkür ederim

Cemalchief

Benim kedim günde 3 defa çis 1 defa diskilama yapiyor 1 defa az geldi baya, su sebili deneyebilirsinix baya uzun sure basinda su iciyor

Kokomina

Ortada duran bardaklardan patileyerek su içiyorsa geçtiği yollara gül dökmeyin su bırakın 🤭

sanırım sorunu az su içmesi bugün yaş mamasını sulandırıp verdim 2 kere çişe gitti