Furmınator Kedi Tarağı Kullanana Var Mı

merhaba kedime furmınator shorthair tarağı aldım kedim taranmaya bayılıyor zaten ve bunla taradığımda da çok mutlu ama internette tüylerini yolduğunu söyleyen çok fazla gönderi var ve kimisi aylık kimisi haftalık kullanılması gerektiğini söylüyor ne kadar aralıkla taramalıyım

11 CEVAP

Çok iyi bence kullanın

Midnightoil

Bence bulup bulabileceğiniz en güzel icatlardan.

Cemalchief

Kesinlikle once furminator ile tarayin ardindna klasik tarak sok olursunuz

dilanbulent

Furminatorün orijinali çok pahalı olduğu için genellikle çakması satılıyor. Ama bu çakmaların da kalitelisi ve kalitesizi var. Kaliteli çakmalarda mavi bir buton oluyor ona basınca tüyler çıkıyor, bir de diğer çakması var o normal sarı renkte ve o mavi basmatik buton yok. Genelde tüy çekme şikayeti o kalitesiz çakmada oluyor.

Fakat furminatörün orijinalini dahi alsanız her gün tarayamazsınız. Bu sürekli yapılacak bir ürün değil. Benim kedim Scottish Straight ve gerçekten çok gür tüyleri. Ben haftada 1 yapıyorum furminatör ve emin olun kedim için alıp da en memnun kaldığım üründür. Eğer kediniz bu kadar gür tüylü bir kedi değilse örneğin kısa tüylü bir tekir ise haftada 1 yapmak yerine 10 günde 1 yapabilirsiniz. Ama haftada 1'in altına inmeyin yoksa evet tüyünü çekersiniz.

benimki mor renk ve tüyü almak için olan buton lacivert alalı yaklaşık 10 gün oluyor ilk aldığımda taradım bir de bugün tüyü sanki çekiyormuş gibi ama oğlum rahatsız olmuyor hatta normal bir masaj tarağı var onunla taranmayı da çok seviyor ama furmınatorle tarafdığımda patileriyle masaj yapıyor daha keyifli gibi

dilanbulent

Furminatörü çok bastırmadığınız ve en erken haftada 1 yaptığınız sürece tüyünü çekmeyecektir. Siz çok bastırmayın

Minikaden

Orijinali aldım bende kedim taranmayın pek sevmiyor. Kullanım kılavuzunda haftada 1 kere tarayın diyor. Çok hafif bastırmadan tarıyorum. Üzerinde düşecek olanları alıyor. Diğer türlü keskin uçları olduğu için tüyleri yolma yapabilir.

Minikaden

Orijinali aldım bende kedim taranmayın pek sevmiyor. Kullanım kılavuzunda haftada 1 kere tarayın diyor. Çok hafif bastırmadan tarıyorum. Üzerinde düşecek olanları alıyor. Diğer türlü keskin uçları olduğu için tüyleri yolma yapabilir.

Kokomina

Ben sanırım çakma almışım tüylerin toplugeldiğini farkedince attım başka fırçalar da denedim ama metali hissettikçe kaçtılar çözüm olarak plastik halı fırçasına geçtik hiç ses etmiyorlar fırçalıyoruz aralarını da çöp şişle temizliyorum