Mantar Aşısı Hakkında

Cherryvi

Merhaba, kedimin bununda yara gibi bir şey çıkmıştı. Veterinere götürdük, oradan bir öernek aldı sonucunu 10 gün bekledik. Sonunda mantar teşhisi kondu. 2 doz mantar aşısı yapılması gerektiği söylendi. Bu aşı hakkında bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz? En son çare olarak aşı yaptırmayı düşünürüm. Ayrıca evde ikinci bir kedim de var. O da yüksek risk altında. Ona da bulaşma ihtimali var. Aşı yaptıracaksam ikisine de mi yaptırmalıyım? Burnundaki yarayı fotoğraf oalrak ekliyorum. İlk önce kabuk bağlamış gibiydi. Daha sonra mantar kremi kullanmaya başladık kabullar döküldü. İyileşiyor mu daha mı kötüye gdiiyor anlayamıyorum..

1 CEVAP

Cemalchief

Veterineriniz ekim yapmis ve orada muhtemelen mantarin turunude tespit etmistir. Eger mantar turu asidaki ile ayni ise sorun 2 doz asi ile kurtulursunuz, kedini, min 4,5 aylik olsun ama burada asi biraz agir gelebiliyor. Birde benim sorum olacak size mantar ekimi icin ne kadar ucret aldi sizden