Kedim Çok Ürkek

Mehmetilker

Merhaba. 1 ay önce kedi sahiplendik. 2-2.5 yaşında olduğu söylendi. Kısır ve dişi. Kucak kedisi ama çok ürkek. Son zamanlarda da ürkekliği iyice arttı. İlk haftalarda her seste hemen kulaklarını dikip kocaman gözlerle etrafı tarıyordu. Kendisini bize zor sevdiriyordu. Son zamanlarda yanına yaklaştığımızda aniden korkudan zıplıyor ve kaçıyor. Sevmek için kucağımıza arada bir geliyor. Yanından geçerken bile sanki kovalamışız gibi hızlıca kaçıyor. Son 2 haftadır korkunç derecede uzun süre yalanıyor. Neredeyse 1 saati buluyor bazen. Evimize kedimiz geldiğinden beri misafir çok geldi gitti. Sanıyorum bu onu korkuttu fazlaca. Bazı sebeplerden bizde birkaç kez 2 3 günlüğüne evden gitmek durumunda kaldık. Hepsi tetikliyor diye tahmin ediyorum. Ne yapabiliriz ürkekliğini ve korkusunu atması için.

2 CEVAP

livicarmen

missfir korkutmus olabilir ve karakteri oyle olabilir benim kendim ilk geldigi zamanlar boyleydi bize alisti ama hala seslerden fln korkup kaciyor ama eskiye gore daha iyi evde huzurlu bir ortam olusturup sakince kendinizi ona alistirin gittikce korkusu azalir

livicarmen

yalanmasi stres yuzundendir buyuk ihtimalle ve kucuk olmadigi icin size alismasi daha zor olabilir veteriner kontrolune gittiginizde ondan oneri almanizi oneririm