Nöroloji Uzmanı Beyin Sapında Pıhtı Kedi

Ikonik23

Merhaba bu konunun burda çözüme.kavuşmayacagini biliyorum ama en azindan fikir alisverisi yapmak bilgi birikimi olabilicek birinden akıl almak için yazıyorum çünkü çok komplike bir vaka ne yapicagimi bilmiyorum. Araba çarpan bir kedi buldum 3 ay önce ilk tedavisi hemen götürdüğüm klinikte yapıldı çok fazla beyin kanaması yaşadı kanaması gunlerce durmadı sonra bu kanama beyin sapında pıhtı olarak kaldı. Klindan prednol lasix nerosport(doğal sinir sist.takviyesi) kullandım. Hayvan olduğu yerde dönüyor. Sol tarafında pıhtı var sola doğru sürekli pervane gibi dönüyor. 2 emar cektirdim. İkincisinde sadece beyin sapindaki pıhtı kaldigi söylendi ve bu hareketlerini kisitliyor. İlk güne göre cok iyi algıları açıldı duymuyor görmüyordu şimdi duyuyor tepkiler veriyor azda olsa görüp algilayabiliyor. Şırıngayla besliyorum aciktigini anliyor kaka çiş oldugi yere kendi yapabiliyor. Ancak yurumekte gucluk cekiyo sol taraf ona ağır geliyo ve saatlerce donmeye basliyo ayakta. orta kulak temiz. Kırık yok hic bisey yok. Pıhtı bası yapiyo. Nerontin denedik sonuc alamadik ilaci kestik. Avcilar Fakülte Ebru hanım vakaya bakıyor ancak dönmelerin sebebi bulunamiyor. Pihti nasil gecer bilinemiyor. Aspirin deneyelim dendi oda yüzde elli ihtimal pıhtıyı çözebilir ama kanamayıda artirabiliriz dendi. Hayvan zorlaniyor yasamak icin cok caba sarfediyor. Götürdüğüm ilk gün ölür denilen hayvan buraya kadar geldi çok şükür. Ancak bundan sonrasına bir karar verilemiyor. Bilgisi olan nöroloji uzmanı tanıyan burda nörolojiyle ilgili bilgi birikimi olan tanıdık bi vakaya şahit olmuş birileriyle denk gelmek fikir almak bu çocuğu yaşatmak istiyorum. Yapilabilinicek bisey varsa gec kalmak istemiyorum. Ameliyat mümkün değilmiş çok derinde ve ulasilabilicek bi yerde değilmiş pıhtı. Yürürken elimle sol yanagindan baskı yapıp düz tutuyorum o şekilde düz yürüyor elimi cektigim an dönmelere başlıyor. Düşmeden yorulmadan dönmeleri durmuyor.mama tabaginin basina gidiyor kokluyor ancakğzına atıp yemeyi beceremiyo

7 CEVAP

Catsusam

Çabanıza emeğinize hayran kaldım. En kısa sürede çaresi bulunur umarım.

tengrist

Günaydın İlknur hanım, sizin kadar güzel yürekli bir insanın karşısına çıktığı için o kadar şanslı ki o minik onun umudu olmuşsunuz hayranlık ile okudum çabanızı ♥ Konu ile ilgili ne yazık ki bir tecrübem yok, ama İnstagram'da takip ettiğim onlarca felçli ve ağır travmalı kediye bakan bir hesap var. Onun mutlaka bilgisi ve tecrübesi olacağını düşünüyorum size mesaj yolu ile yazacağım. Mesajınızı görürse yardımcı olacaktır

Simbaloski

Bizim kedimizinde nörolojik sıkıntıları var ve kesinlikle ALPER BAYRAKAL hocaya goturmenizi tavsiye ederim, bende çok araştırdım ve bütün vet ler o ismi verdi bana , bende size veriyorum ... netten ismini yazıldığında ait olduğu klinik, doktor bilgileri ve YouTube videolarina ulaşabilirsiniz

Ikonik23

Bilgisi olanlar varsa eğer yardımcı olursaniz çok sevinirim

Ikonik23

Allah razı olsun inşallah çok sağolun

Ikonik23

Çok teşekkür ediyorum çok sağolun

Ikonik23

Araştırıcam çok teşekkür ederim