Erkek Kedi Kısırlaştırmak Kedimin Sağlığı İçin Ne Kadar Doğru Olur???

Rcp06

Erkek kedi kısırlaştırmak kedimin sağlığı için ne kadar doğru olur???

9 CEVAP

Ayben12

Hayatınızda vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olur :)

aslihan_e

Kızgınlığa girmek erkek kedilerin bağışıklığını düşürüyor. Sırf bu yüzden fip olan çok erkek kedi gördüm. Bence kısırlaştırın, yeterince su içeren gıda ile beslerseniz ve yeterli su alırsa kısırlaştırma işlemi onun yararına olur. Aksi halde zaten bir süre sonra mecbur kalırsınız, mutfağın bile her yerine işemeye başladığında mesela, sürekli kızgınlığa girip mama yemek bile istemediğinde, zayıfladığında mecbur kalırsınız. Sağa sola koku bırakmaya başladığında kısırlaştırma işlemi bile işemeye devam etmesine engel olamayabilir, kolay kolay bıraktıramayabilirsiniz. Çiftleştirmek kızgınlığını daha da şiddetlendirir, dişiler hadi hamile kalıyor, bir süre ara veriyor, evde hapis erkekler hep kızgınlık halinde oluyorlar. Bir de başkasının kedisiyle çiftleşirse dişiden hastalık kapma ihtimali ortaya çıkar. Yanına dişi alınsa bile hiçbir işe yaramaz, daha beter geçer kızgınlık süreçleri.

Esrakaya12

Kedinizin ilerde evden kaçmasını, avazı çıktığı kadar bağırmasını istemiyorsanız ya da evin etrafına işeyip bölgesini işaretlemesini istemiyorsanız kısırlaştırmanız çok doğru ben Kadıköy'deki vetcode da kısırlaştırdım hiçbir problem yaşamadım

Minminik

%100 doğru olur

Sebnem7

Bence sizin ve onun sağlığı için en iyisi kısırlaştırmak. Ben 1 yaş sonrası kısırlaştırdım gayet mutlu ve sağlıklı

Minminik

Vete danisim ben 7ay iken yaptirdim hic kizginliga girmeden vet onay veriyorsa 1 yastan kucuk yaptirmk daha iyi

Rcp06

Teşekkür ederim güzel ve değerli düşüncelerinizi paylaşıp yardımcı olduğunuz için 🙏🏻😺😻

Rcp06

Henüz 5 aylık yaşına girdiğindemi kısırlaştıralım ?

Rcp06

🙏🏻 ok teşekkür ederim