Su Kabının Yanına Çiş Yapma Sorunu?

aytunccc123

Arkadaslar daha önce anne kedimin bu tip sorunundan bahsetmiştim geçen gece kendisi yine çiş yapmıştı hatta ve hep su kabının yanına yapıyor fakat şimdi eve aldığım yavrularda su kabının yanına çiş yapmışlar galiba anneden böyle bi davranış kazandılar hani kuma da yapıyorlar elbette ama geldikleri üçüncü gün bugün ilk kez su kabının yanına yaptılar
Bu davranıştan nasıl vazgecirebilirim?
Neden illa su kabını tercih ediyorlar?

4 CEVAP

aslihan_e

Anneleri öyle eğittiği içindir, anneleri tuvalet eğitimi veriyor. Annede yanlış bir alışkanlık var sadece, belki suyun ona ait olduğunu belirtme amaçlı kokusunu bırakmak için yapmış olduğu bir davranıştır. Yavrularda kalıcı bir davranış olacağını sanmam. Tuvaletleri biraz suyun yakınında olsun bence

Emirrckr

Annelerinden kaynaklı bencede,
Anneleri su kabının yanına yaptığında orda çiş kokusu oluştuğundan yavrular da o şekilde kavramış olabilir.
Yani su kabının yanına çiş yapılabilir gibi düşünüyorlar muhtemelen.
Bu arada anne kediniz aklıma takıldı bence bir hekime götürün.
Çünkü sürekli hale gelmesi normal bir davranış değil,o bölgeyi iyice temizliyor musunuz?
Koku kalıyorsa da yapıyor olabilir ama temizleseniz dahi devam ediyorsa bir sağlık sorunu da olabilir veya stres/istemediği bir durum var.

aytunccc123

Arkadaşlar çiş olmadığı kanısına vardım sanırım benim zipir sarı oğlan döküyor suyu😂
Mama kaplarinin yanında aksesuar olarak süsler vardı öyle kartondan
Güzel duruyor diye bende cikarmadim ama kedilerimi iyi taniyamamisim😂😂
Bu akşam farkettim bizzat gidip mama kabının altına patisini sokup o süsleri yakalamaya çalışıyor
Şimdi kestim çıkardım süsleri bakalım yarın da olacak mı ıslaklık
Ya aslında koku falanda yoktu da annem görmüş çiş sanmış bende ünideydim eve donmemistim daha ondan aklıma takılınca buraya sorayım dedim

Ketonmanya

Ödümü kopardınız. :)

Aileniz iki kediyi eve zaten zar zor kabul etmişken bu çiş krizi bebeklerin evdeki varlıklarını tehlikeye sokacak diye çok korktum gerçekten. Şimdi hepimiz rahat bir nefes alabiliriz. :)

Bol patili günler dilerim.