Kedim Oyun Oynarken Sürekli Isırıyor

Castielthecat

Kedim Castiel 3 aylık bir oğlan. Dişleri kaşındığından ısırıyordu en başta, ama şimdi bunu iyice oyun haline getirdi ve alışkanlık haline getirmesinden korkuyorum. Çünkü daha şimdiden ısırınca dişleri canımı acıtıyor. Sizce ona nasıl engel olabilirim? Hayır deyip elimi çekiyorum ama pek de yardımı dokunmuyor açıkçası.

6 CEVAP

xCat

Kedi oltaları var. 4 TL - 5 TL gibi bir fiyata satılanlarda var. Ben ********** den 7 liraya almıştım 3 haftada gelmişti. Fakat onlardan da çabuk sıkılıyorlar. Elini ısırdığında "AAA" gibi kelimelerle canının acıdığını anlatmaya çalışabilirsin. Yavru kediler çok daha oyuncu oluyorlar. Eğer daha yavruyken 1 yaşına gelmeden uzaktan oyun oynamayı ona öğretirsen ilerde pek sıkıntı yaşamazsın. İp, top, lazer, olta, tüylü oyuncak gibi şeylerle oyalayabilirsin. Benim kedim elimi geçti artık kolumu ısırıyor ama acıtıcak vaziyette değil.

Bundan sonra ısırdığında burnuna Canını azıcık acıtacak bir şekilde vurun parmağınızla. Eğer bi daha yaparsa parmağınızı gösterin hemen geri çekilir. Veya başka bir yöntem ise bir sprey kutusuna su doldurun ısırdığında su sıkın bi daha yaparsa spreyi gösterdiğiniz an geri çekilecektir ben bu su olayıyla öğrettim kedime ısırmamayı

Castielthecat

Çok teşekkür ederim cevabınız için

Bu arada kedileri lazerle oynatmak onların psikolojisini bozar çünkü kedi onu yakalayıp ısıramaz, oynayamaz. Kedilere oynayabileceği, ısırabileceği, yakalayabileceği şeyler vermemiz gerekir

Rica ederim :)

Castielthecat

Aslında o tarz oyuncaklarla da çokça oynuyor ama nedense şu ara tek ilgi odağı elim oldu. Ama acıdığını ona anlatmaya çalışacağım