Yavru Kediye Yetişkin Kedi Maması Zararlı Olur Mu?

Benim 1 aylık 3 yavru kedim var. Onlar bazen gidip annesinin mamasını yiyorlar. 1 tane yiyorlar ama o da zaten onların midesine yetiyor. Annelerinden Süt içseler de annesinin yetişkin kedi mamasını yiyorlar. Gördüğümde alıyorum ağzından şşşşt fln diyorum ama ben yokken de yiyor olabilirler. Ne yapmam gerekiyor? Bir zararı olur mu?

2 CEVAP

Hala cevap gelmediiiii

serot10in

Merhaba, yetişkin kedi maması yemesinin herhangi bir zararı olmaz. Yavru kedi mamalarında amaç daha fazla protein ve küçük vücutlarının ihtiyacı olan daha fazla vitamin ve içerikler sağlamasıdır bu nedenle yavru kedilerde kitten mamaların kullanılması tavsiye edilir ama yetişkin maması yemesininde bir zararı olmaz korkmayın.