Tüy Sorunu

lamiaaslan123

çok fazla tüy döküyor yardım der misiniz?

9 CEVAP

Elifoo

Kedi kendini yeteri kadar temizleyebilen bir hayvandir zaten yikanmak onlari strese sokar. Eger disarda gezen bir kediniz varsa nemli bir bezle silebilirsiniz. Onun disinda taramak yeterli olacaktir. Soru cok guncel degil fakat bana gore yanlis olan yorumu gorunce yazmak istedim.

aleyn

mevsim geçişlerinde tüy dökümü normal ama çok fazla ise kullandıgınız mamayı değiştirebilirsiniz fazla tüy dökümünün ilk sebebi kullanılan mamada aranmalı.

Gul36

Kediler çok fazla yıkanmaz diye biliyorum ben.

Tüy dökümünde mama çok önemli. Ve de taramak. Ben her gün taradığımda tüy dökümünde azalma fark ettim. Bir de bunun için maltlar satılıyor.

xCat

Tarak almak ile başlayabilirsiniz. Hergün düzenli olarak kedinizi tarayın. Ayda veya 3 haftada bir kedinizi yıkayın. Kedinizin sağlığı tüylerine etki eder. Sağlıksızsa tüyler çok yağlı, yapışık ve sertimsi olurlar. Birde dökülürler veterinere sorabilirsiniz

lamiaaslan123

tarağımız var ve bir sorunu yok çok şükür xCat.

lamiaaslan123

ikinize de teşekkür ederim.

lamiaaslan123

eve fark ettim veterinerde. ben 2 günde 1 tarıyordum artık her gün tararım. :))

lamiaaslan123

pardon evet

lamiaaslan123

evet soruma cevap yazmayın bence yeterli