Felçli Kedi Bakıyorum Ve Odadan Çiş Kokusu Çıkmıyor

Aylarca çişini ve kakasını kendisi yapamayan kedime odamda bakıyordum. Aile üyelerimin baskılarına rağmen aylarca baktım. Şuan evimin bahçesi ve yaşadığım yerin havaları müsait olduğu için bir kaç gündür bahçede duruyor. Küçük bir yerde yaşıyorum. Kedim zaten sokak kedisiydi o yüzden sıkıntı yok. Güvenliginden eminim. Ama odamı ne kadar temizlersem temizleyim odada ki çiş kokusu silinmiyor. Bebek bezinden rahatsız olduğu için takamiyordum odada ki bazı mobilyalar hariç her şeyi kaldırdım ve ona alan oluşturdum. Tutamadığı için haliyle yerlere de esediği oldu. Her yerini temizledim odamın ama koku gitmedi. Bir mobilyanin bir kenarını fark ettim bu gün. O köşeyi de silecegim. Ama kokunun tamamı oradan gelmiyor bundan eminim. Odama sinmiş bir çiş kokusu var. Bu kokuyu nasıl giderebilirim.

6 CEVAP

bunun için özel olarak satılan ürünler var. genelde veteriner muayenehanelerinde satılıyor. dün migrosta hipet diye bir markanınkini gördüm. deneyebilirsiniz internetten de özel kedi ürünlerini araştırın bir çok marka çıkacağından eminim...
olumlu sonuç alırsanız bana da yazın lütfen... ileride lazım olur belki...

Ben (boş camsil sisesi) sprey şişesinin yarısına su doldurdum 1 su bardağı kadar da icine sirke koydum. tepeleme bir tatlı kaşığı karbonat koyup calkaladim. İnternete evde enzimatik temizleyici yazınca çıkıyor böyle şeyler. Telefon flasiyla mobilyaların çevrelerine yerlere dikkatle bakıp bakıp sildim. O koku çıkıyor ama sirke kokusu oluşuyor. Sirke kokusu için de bir iki saat bekledikten sonra normal bir yüzey temizleyiciyle sildim yerleri falan. Odada perde vesaire varsa onlara da koku sinmiş olabilir onları da yıkadım. Şuan odada koku kalmadı. Halı serdim kullaniyorum çok şükür

Ekineroglu

Ben 2 felçli kedi baktığım zamanlar koku sorunu olmuyordu. Kedim kısır değilken çok çok kokuyordu. Kısır değilse bu etken olabilir. Onun dışında bir kedim zaten kendim yaptırıyordum ama diğeri her yere yapıyordu. O yüzden belirli aralıklarla ben kuma koydum. Kum saatlerini öğrendi ve böylelikle eve yapmıyor.

Casperbeyy

Instagram'da humuslublog sayfası var onun da kedisi etrafa çişini yapıyordu ve ürün önermişti diye hatırlıyorum bir bakabilirsiniz

giizeeem

carpex kullanın kesinlikle

Betrayal

Simple solution kedi leke ve koku giderici kullanan bir tanıdığım vardı çok memnun kalmıştı.Erkek kedisi vardı onun bıraktığı kokuları bile götürdüğünü soluyordu eğer doğruysa idrar kokusuna çok çok iyi gelir deneyebilirsiniz