Yavru Kedi'nin Gözleri

Merhaba arkadaşlarım abilerim ablalarım yavru kedilerin gözleri açılmıştı sonra birdaha kapandı 2 gündür gözlerini siliyorum ve açıyorum niye böyle oldu acaba ?

13 CEVAP

Papatya alabilirsin aktardan onu bir bardak suya 2 yemek kaşığı atıp kaynatıp demlemelisin sonrasında yavrunun gözlerini pamukla çok nazik sil sonrasında temiz başka pamuk alıp papatya çayından bir damla gözüne damlatabilirsin

SudeBulut15

Gözlerini ne ile siliyorsunuz? Veterinere gidip kontröl ettirirseniz iyi olur ;)yavru demişsiniz kaç aylık? Yavru olmasından da kaynaklanabilir

xCat

Annesi var mı acaba? Yavru kedilerin gözleri tamamen 3 veya 4. haftanın sonunda açılır. 2. Haftada açılanlarda miyop olurlar. Gözleri açıldı diyorsun ama yanlış da görmüş olabilirsin. Zaten annesi varsa onu her gün yalar, tuvaletini yaptırır ve doyurur.

Anneleri var yavruların erkende açılmadı 3 hafta filan oluyor gözlerini peçeteyi ıslatıp siliyorum ve kutu peçeteyle siliyorum ıslak olan yerleri çapak oluyor gözleri sürekli 2 gözleride kedinin gözleri kapalıyken haraketsiz oluyorlar yatıyorlar açınca bir hareket bir oyun bir miyyavlama geliyor

Bu dediğiniz yöntemi deneyeceğim hergün daha çok çapak oluyor gözlerinde yavru kedilerin

Enfeksiyon ilerliyor olabilir mutlaka veterinere götürmelisin yazık kötü bi durum olabilir

xCat

Damla damlatılması lazım. Anladığım kadarıyla kediler enfeksiyon kapmış. Veterinere götürün yoksa kediler gözlerinden olur. Aman Allah Göstermesin ama birsürü kedinin yaşadığı bir ev biliyorum bir kedinin gözleri enfeksiyon kapmıştı. 12-13 kedi onla beraber tek gözünü kaybetmişti.

SudeBulut15

Yanlışınız şurada. Yavru kedinin gözlerini eğer bir peçeteyle silerseniz tahriş olabilir veya acıyabilir. Ve uğraşlarınız boşa çıkar çünkü peçete vb. Şeyler daha çok çapak yapma ihtimali vardır. Size önerim. Ya gidin veterinerden göz damlası alın ya da bir pamuğu ılık çaya bandırıp gözlerini öyle silin.

SudeBulut15

@Onurhanesrefoglu katılıyorum

SudeBulut15

Antalya da birçok iyi vet. Var kedileri bir gösterin

Malesef kendi imkanlarımla bakmak zorundayım kedilere buralarda yakınlarda veteriner yok maddi imkanlarım da yok.

Tek gözü olsa genede etrafı tanır ve göre bilir yaşar ama 2 gözüde böyle olunca yaşayamazlar eziyet olur.