4 Aylık Kedi Köpek Dişi Çıkarır Mı

KedicikUzum

Az önce 4 aylık kedim elime saldırırken bir anda kafasını sallamaya ve ağzını yalamaya,kaşınmaya başladı. Sonra baktım köpek dişi çıkmış orda duruyor ama. Benim bildiğim kadarıyla köpek dişlerini 5-5.5 aylıkken döküyorlar, benim bebem henüz 4 aylığa yeni yeni girdi,diğer bebek süt dişlerini sanırsam 2.5-3 aylıkken döktü,şuan yenileri çıktı bile. Bir sorun olabilir mi sizce çok erken geldi bana :(

4 CEVAP

aslihan_e

Yalnız elinize saldırmasına fırsat vermemeniz gerekli, ileride pişman olursunuz.

Minminik

son 1 tane kalmış olabilir, 2.5 aylıkken kediler diş dökmez diye biliyorum en erken 4 ayda döküyorlar. benimki 6da dökmeye başlamıştı 1 ay sürdü diş dökmesi

https://www.petlebi.com/blog/kedilerde-dis-kaybi

aslihan_e

Çok normal, köpek dişlerini 3 aylıktan itibaren dökebilirler, ön kesici minik dişlerini 11 haftalık civarı dökmeye başlayabiliyorlar. Arkalarıysa 4-5 aylıkken dökerler. Kedi yeterince çiğnemeye fırsat bulamazsa diş değişimi yavaşlayabilir.

KedicikUzum

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Aslıhan hanım sizin önerinizi ciddiye aldım,teşekkür ederim.