Plastik Su Pınarı Temizlemesi

sevvalay

Merhabalar, kedilerim az su içmeye başladığı için plastik su pınarı aldım. Temizliği nasıl yapmalıyım uzun vadede plastikten su içmesi sağlık açısından sorun çıkartır mı sizce? Bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim

5 CEVAP

Cemalchief

Ben kullaniyorum aslında 2 günde 1 prille guzelce yikiyorum, haftada 1 de sicak su

Minminik

bulaşık deterjanı ile yıkıyorum sıcak su ile duruluyorum kalıntı kalmasın diye.
sholk alabilirsiniz hayvan dostu deterjandır.

tengrist

Plastikte bekleyen su büyük tehlike uzun vadede. Ama düzenli olarak temizliği yapar, serin bölgeye koyup suyunu da sürekli taze tutarsanız çok sorun olmaz diye düşünüyorum, ek olarak evin bir kaç noktasına daha su koyabilirsiniz su alımını arttırmak için. Özellikle yüksek yerler ve evin alakasız köşelerinde buldukları suları daha bir keyif ile içiyorlar.

MHG

Açıkçası ben hiç riske atmadım seramik mama kapları kullanıyorum onları bile günde iki kere değiştirmezsem yosunlanıyormuş gibi oluyor(yada bana mı öyle geliyor bilmiyorum) . Su pınarı hakkında bir bilgim yok ama plastik sonuçta siz ne kadar sık değiştirseniz kârdır. Bu arada daha fazla su içmeleri için evin çeşitli yerlerine de su koymanızı ve özellikle suyun her zaman taze olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim.
(Bazen tuvaletinin plastik olması bile kafama takılıyor 🤭)

sevvalay

Sıcak su da bekletiyor musunuz? Yoksa sıcak suyla normal yıkamadan mı bahsetmiştiniz