Dişi Kedide Koku Bırakma Huyu

pistan32

Ayda nerdeyse 3-4 kere kızgınlığa giren dişi kedim kah yorganımımın üstüne kah parkeye kah poşetlerin üstüne koku bırakıyor.(işiyor) Özellikle annemin kıymetli saksısının toprağına dadanıyor.Yaparken yakaladığımda hemen kumuna götürüyorum.Ama kimbilir ben görmeden nerelere yapıyor.Tek çözüm kısırlaştırmak biliyorum.Ama lütfen tekrar tekrar söylemeyin.Şuan için yapabileceğim ne var?Nasıl engelleyebilirim?

5 CEVAP

Breda

Ayni durumu yasadik biz de.. Kisirlastirmazsaniz yumurtaliklarinda kist oluşur.. Bizim kedimiz de surekli kizginliga girip cikiyordu..ve malesef bi suru kistle bogustu ameliyatta.. Neden kisirlastirmiyorsunuz diye sorgulamayacagim ama karar vermelisiniz..

aleyn

koku bırakmasını engelleyemezsiniz..

aleyn

genelde dişi kedilerin kızgınlıga girmesi çiftleştirilmedikleri müddetçe giderek sıklaşır ve daha ağır geçer..

pistan32

???

Elifoo

Bildigim kadariyla ciftlesmediklerinde ve kisirlastirilmadiklarinda bir sure sonra yumurtaliklarinda (disiler icin) ya da testislerinde (erkekler icin) kist olusuyor. Ayda 3-4 kez kizginliga giriyorsa bence kesin bir cozum bulmalisiniz (ya kisirlastirma ya da ciftlestirme) yazik kedicige..