Erkek Kedi Kısırlaştırma

Erkek kedim 1.5 yaşında kısırlaştırma operasyonu için randevu aldık süreç hakkında önerisi olan varsa bilgilenmek isterim...

3 CEVAP

iyi ki dedirten bir klinikte yaptırdık operasyonumuzu yakalıksız minicik bir dikişli ve operasyon sonrası normal hayatımıza çok güzel devam ettik hiç bir sorunumuz yok teşekkür ederiz 🥰

IIREMMM

Erkek kedilerin operasyonu dişilere oranla nispeten daha kolay, öncelikle operasyon öncesi kan değerlerine baktırmak çok önemli operasyon için uygunluğunu değerlendirmek adına,onun dışında gaz anestezi yapan bir kliniğe denk gelirseniz gaz anestezi seçeneğini kullanabilirsiniz biz çok rahat etmiştik, teyzemin erkek kedisi mayıs ayında kısırlaştı akşamına neredeyse eski haline gelmişti biz dişi kedimizde biraz daha zorlanmıştık.Hekimimiz 2-3 gün yaş mama ile besleyebilirsiniz demişti bağırsak florası için ve 2 gün kakasını yapmazsa tekrar haberleşelim demişti,dikişlerinin atmamasına dikkat etmek gerek bunun için de yüksek yerlere zıplamasına engel olmaya çalışın mümkün olduğunca,dikiş olarak da estetik dikiş tercih edebilirsiniz eğer yapıyorlarsa çok daha rahat oluyor.Bir de erkek kediler için operasyon sonrası elizabeth yakalığı takıyorlar dikişlere ulaşıp yalamasın diye ve teyzemin kedisi kendi başına çıkarmıştı yakalığı operasyonun ertesi günü tekrar taktırmak zorunda kalmıştı,başka yakalık türlerini ya da bu durumlarda kullanılan giysileri deneyebilirsiniz. Anestezinin etkisiyle bazen titreme görülebiliyor ama 1 gün içinde geçiyor böyle bir durum yaşarsanız da gayet normal olduğunu hekimimiz belirtmişti
Bunun dışında erkek kediler genelde 24 saat içinde normale dönüyor o yüzden endişelenecek bir şey olmuyor,umarım siz de en kolay şekilde atlatırsınız :))

IIREMMM

Ne güzell,çok sevindim sizin adınıza.Birlikte sağlıklı,mutlu ve uzun yıllarınız olsunn :))