Arkadaşlar Yardımcı Olur Musunuz?

Seydacelk

Merhabam.
Sokaktan bir canı daha sahiplenmemle evde kedi sayım mevcut 4 oldu. Ve sokaktan gelen kedimizde diğer iki kedimde çok iştahlıdırlar. Bugüne kadar evdekilerle 10kg olmak suretiyle daima proplan tavuklu mama aldım. Ama tüy dökümleri her dönem beni artık yordu, ekstra olarak şu an neredeyse hiç bulamıyorum ve yeni zamlarda geldi. 10 kilo mama inanın 1 ay bile dayanmıyor. Bana şöyle geleceğe yönelik zararı olmayacak proplan bandında ama biraz uygun bir mama önerebilir misiniz? İki yetişkin kedim var iki yavru. Yetişkin kediler asla yetişkin mama yemiyor. Böylece aslında hepsine yavru mama alıyorum. Bugün yarın mama almam gerekir paket dibindeyiz lütfen önerir misiniz?
Felicia ve Reflex önerdiler ama şu an biraz korkuyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

10 CEVAP

Reflex mi onerdiler reflexin kuru mamasini sokak kedilerine veriyoruz demislerdi bana reflex cok alt segment felicia orta segment ben orta segmentten properformance aliyorum yani proplan cok ust segment bi mama cok ust segmentler illa pahali oluyor bence orta segmente gecebilirsiniz bi sorun olcagini sanmiyorum

Esrakaya12

1300 tl sanabelle orta segment diyorlar hiç kullanmadım kitten 10 kg t r e n d y o l da var

Esrakaya12

İnternetten 10 kg proplan kitten mamasına baktım 2000 ama nd daha ucuz e v i n e m a m a 1500 tl hatta 100 tl indirim kodu veriyor ama şuan tek mama öyle o da tropikallı tavuklu bir şey

Seydacelk

Trend yo l daki her mamanın orijinal olduğunu düşünmüyorum ben ordan almıyorum açıkcası

Seydacelk

Teşekkür ederim biraz daha bakacağım pronature için ne düşünüyorsunuz

IIREMMM

reflex kesinlikle ev kedileri için uygun değil,sokak beslemesi için daha uygun kim önerdi bilmiyorum ama doğru bir öneri olmamış

IIREMMM

proplan ile aynı segment olan unique,advance,exclusion markaları var.Biz 1 ay kadar Advance kullanıp beğenmiştik o dönem,bu arada kedilerinizin hepsi yetişkin mi yavru olan da var mı ona göre kitten ya da adult şeklinde petlebiden bakabilirsiniz (eğer yetişkin ve hepsi kısırsa petlebide kısırlaştırılmış yetişkin ve kısırlaştırılmış yavru seçenekleri var).k o l a y m a m a sitesinde de varmış ama ben bu siteyi kullanmadığım için bilmiyorum, m a r k a m a m a sitesi güvenilir ve bizim de kullandığımız bir site ama advance yok sitede maalesef (artık bütün mamaların fiyatları birbirine yakın hala geldiği için uygun fiyatlı mama tabiri de kalmadı,uygun fiyatlı geçinenler de içeriği iyi olmayan markalar oluyor mesela reflex alt segment bir mama ama yüksek segmentlerle yarışıyor fiyatları).

MonikaveTori

Felicia markasını önceden bende kullanıyordum ancak veterinerim iyi olmadığını söyledi. Çok tuzlu bir mamaymış. Ondan dolayı böbrek sorunu falan yapma ihtimali fazla tabi hemen olmaz ancak uzun vadede sıkıntı yaratır. Bende proplana geçtim. Uygun bir mama brit care olabilir belki bir bakın içeriğine veterinerinize danışarak mama alın bence

Miniss

Sizin kedi sayınız çok daha fazla fakat benim kedi sayım ikiye çıkınca bile beni çok zorladı simdilik kalite dusurmedim ama araştırırken oncelik sirasina gore matisse,happy cat,golosi gibi mamalari dusunmustum.

Seydacelk

Merhaba yorumlarınız için teşekkürler biz şimdi advance ve proplan karıştırarak devam etme kararı aldık en azından süre uzarrr