Kedim Ne Kitten Paste Ne De Somon Yağı Yemiyor?

aytunccc123

Arkadaslar 2,5 aylık yavru kedilerimden biri severek yiyor diğeri ise kokusunu alsa uzaklaşıyor
Ne kitten paste yedirebiliyorum ne de balık yağı
Hadi mama olarak orijen kitten kullaniyorum belki ekstra takviyeye çokta gerek yok ama sonuçta malt kullanmam gerekecek ve bu kedim onu da muhtemelen yemeyecek
Nasıl yedirebilirim alternatif yöntemler var mı?
Kimi zaman ağzına falan zorla sürüyorum tiksine tiksine yalıyor resmen

7 CEVAP

Cemalchief

Farkli markalara bakabilirsiniz

Mmtklndr

İçiniz rahat olsun balık yağının bağışıklık için bir faydası olmuyormuş kedimi kısırlaştırmak için veteriner veteriner gezdim sonunda güvenilir birini buldum testler sonucu bağışıklık düşük çıktı 10 güne yakındır ilaç tedavisi görüyor. Balık yağı kullandığımı vitaminli maltlar kullandığımı söyledim her kediye her şey verilmez balık yağının bağışıklığa bir faydası yok dedi

Mmtklndr

Malt için farklı markalar deneyin illaki birini sevecektir ben gimcat kullanıyorum çok seviyor son zamlardan sonra arkadaşımın tavsiyesi ile biofeline markasını aldım denedim hiç sevmedi iki üç kez aynı davranışı gösterince tekrar gimcat aldım

aytunccc123

Gimcat veriyorum aslında kitten paste olarak bu zamana kadar gimcatten hiç sasmadım her kedimde yerdi bu bir kedim yemiyor
Balık yağını ise vermeye başladım yaş mama kattigimda o şekilde yiyor ama malt-kitten paste balık yağından daha önemli umarım alistirabilirim olmadı başka marka denerim ama genel olarak bu tüplere onyargili yaklaşıyor

tüy dökme zamanları başlayınca trixie gibi tüye yapışan dilleriyle atamayacakları malt alacaksınız mecbur süreceksiniz patilerinin oralara yalayacak. benim kedilerim de yemiyor sık kullandıkları şeyden de bıkıyorlar bi süre sonra zaten bence. bolovia var bir de mesela ayda 4 5 güncük yetiyor sanırım tadını da seviyorlar. maltın tableti var osu var busu var mutlaka bulursunuz bir yolunu merak etmeyin. tüpe önyargılılarsa elinize sürün deneyin temizlemek için yiyebilirler. balık yağını ben zaten seven kedi görmedim o da bazen elimi temizlemek isterse yalıyor kediler. yaş mama içinde devam edebilirsiniz dönem dönem her şey şart değil aynı anda fazla olur.

Emirrckr

Kullandığınız mama zaten yeterince kaliteli ve temiz bir içeriğe sahip.
İştahları da yerindeyse balık yağına bence pek gerek yok.
Malt tabiki önümüzdeki aylarda şart hale gelecek.
Farklı markalara yönelin,eğer tüpe önyargısı varsa parmağınıza sürüp veya kaşıkla yedirmeyi deneyin.
Kaşıkla önce birkaç defa yaş mama verin ve kaşıkla yedirmeye alıştırın.
Sonrasında da maltı kaşığa koyup yalatmayı deneyin.
Yine yemezse marka değişikliğine gitmeniz daha iyi olur.
Birde patisine sürenler var hani mecburen patisini yalayarak maltı almış olacak ama bu son çare olarak anca.

Emirrckr

Zaten Orijen mamayla beraber hem balık yağı hem kitten paste vermeyin.
Gereksiz yüklenmiş olursunuz.
Orijen bulabileceğiniz en temiz ve kaliteli mamalardan birisi,içerik okumayı biliyorsanız zaten içeriğine baktığınız an anlarsınız.
Bu yüzden ekstra takviyeye aslında gerek yok.