5 Aydır Evde Kalan Kediyi Dışarı Salmak

aoeo10

5 ay önce sokaktan sahiplendiğim bir kedi var ve 5 aydır neredeyse her gün evden kaçıp duruyor annemde titiz olduğu için dışarıya gidip pis gelince deliye dönüyor ben idare etmeye çalışıyorum ama hala uygun an bulduğu an fırlayıp kaçıyor ve dışarıdan eve getirince tıslayıp saldırıyor bu kediyi dışarı bırakırsak uyum sağlayamayıp ölür mü?

5 CEVAP

aleyn

bu kadar sokağı seviyorsa sokakta bakmaya devam edebilirsiniz, binanın bahçesi ya da uygun bi yeri varsa orda yoksa sokakta belirlediğiniz bi yerde hergun düzenli mamasını verir suyunu tazelerseniz sürekli çevrenizde olur açlıktan ölmemiş olur. arabanın altında kalabilir vs ama bazı kediler ne yaparsanız yapın ev sevmiyor özgür olmayı istiyor bu kadar sokak seviyorsa bırakmalı ve sokakta bakmalı bence tabii benim fikrim bu..

Kaplankedi

Benim kedimde öyle.sokağa bırakırsanız birşey olmaz biryer belirleyip oraya mamasını falan koyarsınız bence sorun olmaz

aleyn

kısırlaştırabilirsiniz o halde, belki sadece kızgınlıga girdiği için evden kaçıyordur.

aoeo10

sabahları balkondan atlayıp ( endişelenmeyin giriş kat ) bi kaç saat sonra miyavlayarak kapıya geliyor yani sokağa bırakırsakta 2 gün sonra kapıya gelecek bu onun eve alışmış olduğunu mu gösteriyor bu beni ikilemde bırakıyor işte en son 2 gün eve gelmediğinde hamile şekilde geldi ve şu an 4 yavrumuz var... yine aynı şey olursa bakacak durumumuz yok