Annesi Öldükten Sonra Tek Kalan Yavru Kedim Büyümüyor Ve İshal Oluyor

Tugbaaaekz

Annesi öldükten sonra 4 kardeşten sadece 1 tane kaldı ona da bakmama rağmen büyümedi.Süt tozu verdim ishal oldu mama yiyor ama büyümedi.Önereceğiniz mama var mı?Bir de petlebiden yavru kedinin sağlıklı büyümesi ve desteklenmesi için vitamin hapı ve macun aldım ikisini biranda kullanmalımıyım ben ikisini bi arada kullandıktan sonra da ishal oldu ne yapmalıyım

12 CEVAP

senaau

Reflor probiyotik verebilirsiniz ama ölçüsü için vet hekime danışın. Kendimde ishal olan 20 gunluk bebekleri kliniğe götürdüğümde ishal için antibiyotik ve probiyotik verdiler o yüzden küçük kedilerde bile kullanılabileceğini biliyorum. Birde iç parazit sorunu da olabilir en azından iç-dis parazit yaptırırsanız bebise çok iyi olur. Onun haricinde patates püresi ishale çok iyi geliyor.. ishal özellikle yavru kediler için ciddi bir sorun umarım iyileşir şuan gelişmemesinin sebebi de bu olabilir. Onun haricinde bazı kediler yavaş gelişiyor bazıları hızlı. Kardeş olan kedilerden bile biri daha iri biri daha küçük olabiliyor bu önemli birşey değil. Şuan ishalinin üzerinde durmalısınız ve dediğim gibi iç dış parszit yaptırmanız çok iyi olur

lwb

Benim kedim de öyle olmuştu da, veterinerimizin doğrultusunda hareket edince gelişmeye devam etti. Veteriner hekime gösterdiniz mi hiç?

Tugbaaaekz

Yok maalesef götüremedim öğrenciyim ve sokakta buldum.Dışarıda besliyorum ama çok üzülüyorum büyümediği için veterinerede götüremiyorum maddi sıkıntılardan dolayı.Elimden geleni yapmaya çalıyorum ikinci kez ishal oldu ilkini durdurmayı başarmıştır.Ama şimdi yine onu öyle gördükçe korkuyorum bir şey olacak diye

HaydutveNazli

Bende aynı durumdaydım tavuk havuç kabak patates biraz pirinç karıştırıp mama yapıp verdim iyileşti biraz çok şükür

senaau

Kullandığınız süt tozu da ishal yapabilir. Ben de biberonla bebek büyütürken arkadaşım 2 paket farklı süt tozu yollamıştı iyi olup olmadığını bilememiş muhtemelen çok kalitesiz bir süt tozuydu onu bebekler içtikten sonra hepsi ishal oldu gunlerce uğraştık. Eğer kuru mama yemeye başladıysa zaten süt tozunu kesin. Aslında iyi markaların süt tozlarindan da devam edebilirdiniz ama öğrenci olduğunuz için onlar da biraz pahalı bu yüzden mama yiyorsa süt tozunu kesebilirsiniz dedigm gibi süt tozundan da kaynaklanıyor olabilir.

Tugbaaaekz

İshali bitti şükür iç parazit aldım veterinerden onu verdim takip ediyorum şimdi benim için tek sıkıntı büyümemesi süt tozu verdim zaten severek tükemiyor ishal oldu kuru mama yiyor ama işte gelişimi yok bende bir şey olsun istemiyorum takviyelerle desteklemeye çalışıyorum

Tugbaaaekz

Havuç tavuk ve patates püresini de yaptım verdim yedi onu da şuanlık ishalimiz geçti bir de büyüse sıpa

HaydutveNazli

Tartıyo musunuz? Bizim kız da hiç anne emmediği için yavaş büyüyor

Tugbaaaekz

Yok hiç tartma fırsatım olmadı ama onunla aynı zamanda doğan baktığım başka yavrular var onlar anne sütü aldığı için gayet iyi yetiştiler ve büyüdüler yanında küçücük kalıyor önerebileceğiniz mama var mı yavru kedi için beslenmesini destekleyebilceği

zey940

Royal canin mother and babycat kuru mama verebilirsiniz. Benim kedimin de gelişim geriliği vardı çok iyi toparladı bu mamayla.

Mehmet163727

İshali için probiyotik kesinlikle şart zaten İshak kediler pek gelişmiyor biz yaklaşık ishali4 ay çektik mama değişimi de yaptık. Ama haşlanmış kırmızı et ve probiyotik kullanımı ishali durduruyor. Zaten ishali bitince büyümeye başladığını fark edersiniz

Tugbaaaekz

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için