Tuvalet Eğitimi

Soti

Merhaba 4 aylık köpeğim ne yaptıysam ne ettiysem tuvalet alışkanlığı kazandıramadım. Alan sınırlandırması yaptım lakin artık çok büyüdü ve durmuyor, aşıları tamamlanmadığı için dışarı da çıkaramıyorum. Ped, gazete kağıdı ne olursa yaptım . Bundan 1 hafta öncesine kadar çok güzel sadece pedine yapmaya başlamıştı lakin yine başladı evin her yerine. Evimde kedi de var acaba onun kokusundan dolayı mı yapıyor diye düşünmeye başaldım

1 CEVAP

MelisRose

merhaba,
köpekler daha yavru iken tuvalet tutma yetilerine çok sahip değillerdir.
öncelikle kafes gibi bir alan sınırlaması yapamayacağınız için bir odanın içine sınırlayın.
odada ulaşabileceği bir kaç yere ped koyun.
kirli pedi kaldırıp temiz ped koyacağınızda, temiz pede bir miktar kokusu geçecek kadar kirli pedi değdirin ki kendi kokusunu alabilsin.
çok sıkı takip edin. her tuvaletini pede yaptığında ödüllendirin.
bazen yetişemeyebilir o durumda siz yardımcı olun.
tüm pedleri kavradığında yavaş yavaş pedleri eksiltin.
odada ki alışkanlığı kazanmadan tüm evi ona açmayın.
tüm evde gezindiği zaman yetişebileceği yeterli ped olduğundan emin olun