Kuru Mama Buzdolabında Saklanır Mı

Casperbeyy

Arkadaşlar kediler bozuk mamayı yer mi ,kedim bir kaç sefer kustu ama kusmuğunda çiğnenmeden yutulmuş mamalar vardı hızlı yediği için kustuğunu düşünüyorum az önce de yoğurt verdim bir kaşık bir saat olmadan kustu annem ısrarla mamanın bozulduğunu kötü koktuğunu söylüyor ama nd somonlu kısır kullanıyorum ve zaten somonlu olduğu için kokusu ağır mamayı da evin en serin yerinde saklamaya çalışıyorum, gerçekten bozulmuş olabilir mi mama ?bozulsa kedim yer miydi

3 CEVAP

Cemalchief

5-10 kg paketse yazin sicakta sicak bir yer ve ya nemli bir ortamda kaldiysa bozulur hersey gibi paketin gunes gormemesi gerekir. Ayrica buzdolabina bence koyulmaz mama onun yerine 1.5kg maks 3 kg oaketler alabilirsiniz ben oyle yaparm hep

Minminik

Buzdolabina konulmaz dedi vetim
Buyuk cam saklama kavonozlarina tepeleme koyuyorum agzini strecle ve kapagi ile sikica kapatiorm hava almamasi icin

tengrist

hayır buzdolabına konulmaz nemlenip bayatlar. nemden dolayı bakteri üretir, iç parazite sebep olur.
ağzı kapalı bir şekilde güneş almayan serin bir yerde muhafaza edilmesi yeterlidir