Kedim Mamasını Kırarak Yiyor Ve Kaba Dökülenleri Yemiyor….

mervee1395

Merhaba, kızım 1 buçuk yaşında Hills mama tüketiyor. yeme miktarında bir sorun yok. Ancak 2 aylıktan beri yemeğini öyle yoğun bir iştahla yemedi… ödül mamalarını bile çok mız mız yiyor. Kuru mamayı da kıtır kıtır kırarak yiyor ve kırarken mama kabına döküyor. Mama kabı kırıntı dolu olmasına rağmen yeni mama istiyor. Kırıntıları asssla ama asla yemiyor… Bu durumu yaşayan başkaları da var mı?? Fotoğraftaki yeni mama koymuş halim… 😅 alt taraflar kırıntı dolu maalesef.

2 CEVAP

tengrist

Eskiden micho kullanırdım o da bu formda ve boyutta bir mamaydı ve aynı şekilde kırarak yiyordu 2 yetişkin kedimde bence tane boyutu bayağı büyük bunların. Şu an kullandığım mama daha küçük boyutta böyle bir problem yaşamıyorum. Bu kırıntıları elinizde bulunduğu zamanlarda bir sonraki öğün yaş mama ile karıştırıp verebilirsiniz

Minminik

aynı mamayı kullanıyoruz benimki de kırarak yiyor ve kırdıklarını yemiyor bende bitirinceye kadar yeni mama eklemiyorum eninde sonunda bitiriyor benimki
hills in tat olarak kedilere çok cazip gelmediğini söylerler ama sizin kedi ödül mamalarınıda beğenmiyorsa iştahsız yavrucaktır, kilolu olmasından iyidir.