Kedimin Tüyleri Neden Beyazlıyor?

bblackk

Black bana geldiğinde simsiyah bir renkteydi ama zaman geçtikçe tüylerindeki beyazlar çok arttı. Ve tüylerindeki beyazlıklara dikkat ettikçe bütün vücudunda olduğunu gördüm. Sizce bunum sebebi yaşlılık mı?

5 CEVAP

Friolero

Kaç aylık? Benim smokin kedimin de tüylerinde beyazlar var. 6 aylık henüz. Bu tamamen normal bir şeymiş. Büyüme ile beraber tüyler de değişim olurmuş yani.

Kedimekim

Eger vitiligo varsa sadece tüyler degil deride de beyazlama olur. Ama bu renk degistirme olayini ilk defa duyuyorum. Ben kedim de hic boyle bir sey yasamadim. Sadece bebekliginde tuyleri daha koyuydu. Simdi daha acık ve parlak renkte.

bblackk

Tam olarak kaç aylık olduğunu bilmiyoruz her veteriner farklı bir şey söyledi ama 1 yaşında var sanırım şuan. Umarım daha da büyük değildir diyorum sadece. Ama bizim veteriner siyah kedilerde yaşlanma belirtisidir genellikle dedi

friolera

aklima vitiligo ihtimali geldi ama kedilerde vitiligo oluyor mu bilmiyorum

bblackk

Tüy sağlığı çok yerinde parlak ve yumuşacık. Hiçbir deri rahatsızlığımızda yok ama tüylerimiz beyazlıyor ne yazıkki