En Kaliteli Yaş Mama Hangisi?

Mennuse

Lokum’u çenesi kırık bulmuştum. Tedavi sürecinde veteriner bu özel durumdan dolayı uzun bir süre yaş mamayla beslemem gerektiğini söylemişti. Sanırım uzunca böyle beslendiği için yaş mamaya çok düşkün oldu. 5 yıllık birlikteliğimiz boyunca özellikle N&D’nin ve arada sırada Gimcat’in yaş mamalarını verdim. son iki senedir sadece N&D ve Schesir (Haftada iki buçuk kutu yaş mama yiyor) veriyorum Fakat N&D’nin bazı yaş mama çeşitlerinde konserve kutusunun orjinal olduğundan şüpheleniyorum Genelde kutunun altı mavi renkte oluyor. Kutuyu açtığımda mama miktarındaki azlık ve mama üstündeki beyaz bir tabaka nedeniyle orjinal olmadığını / eskisi kadar kaliteli mama olmadığına inanmaya başladım. Bu sebepten dolayı içeriğinde et oranının yüksek olduğu mama arayışındayım Bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim. Not: Çene kırığı nedeniyle alt çenesinde bir dişi yok bu yüzden de daha çok yaş mama yemeyi seviyor olabilir

21 CEVAP

IIREMMM

Acana da deneyebilirsiniz o da kaliteli bir mama. Geçmiş olsun :))

tengrist

Bozita biftekli (sığır eti) ve tavuk/ciğerlisini burada bulamadım ama en **********lardan bence. İkisi de tahılsız, 370 gr, fiyatı da uygun.

MonikaveTori

Nutri feline yaş mamasına da bakın derim o da içerik olarak güzel.

Minminik

üzerinde beyazlık olabiliyor petlebiden aldığım acanalarda ki ozamanlar 12 mi 16 tl idi üzerinde beyazlık olanlar vardı aralarında.

Emirrckr

Schesir en iyilerden,
Üstelik çeşitliliği de bol.
N&D bu mavi ambalaja geçtiğinden beri kaliteyi ciddi anlamda düşürdü bence alınacak bir yaş mama değil zaten dediğiniz gibi ortası boş ya da yarısı boş çıkıyor konserveler.
Schesir kesinlikle öneririm,bulabilirseniz çok farklı lezzetleri de var ama ülkemize sınırlı stokta geliyor.
Yine de klasik Schesirler de gayet güzel.
Acana da güvenerek verebilirsiniz fakat pate formunda olduğunu belirteyim.
Bizimkiler mesela Acana'yı pek iştahlı yemiyorlar.
Gimcat'te iyidir fakat fiyatının bir tık gereksiz fazla olduğunu düşünüyorum ben.
Birde bazı mamaları aşırı katı bir formda olabiliyor,bazıları da aşırı sulu.
Bu yüzden bence en iyi alternatif bol çeşitliliği ile Schesir derim :)

Sebnem7

Acana, gimcat

Leon23

Schesir kalitesinde natura markasının konserveleri var içerik olarak benzer ve kaliteli onlara bakabilirsiniz

Dann

Tazekonserve kullanıyorum ,

balbonibon

Acana alıyorum ben kızıma çok seviyor her çeşidini. İçeriği de çok güzel.Şu an indirimde fiyat olarak da arkadaşların saydıklarından uygun.

Busraaadgn

Ben çevremdeki bir çok kişi Royal canin kullanıyoruz hiç kötü yorum duymadım.Bu arada bu uygulamadaki fiyatı diğer siteler ve dışarıdan alıma göre daha uyhun.

ozanesk

Felicia'nın konserveleri fiyat / performans olarak iyidir, poşet yaş mamalarıyla karıştırmamak lazım. Ama şu sıralar 25 TL'lik fiyatıyla Acana önde gözüküyor, farklı marka isterseniz P e t i m c e'de satılan Sam's Field ve Disugual'e bakabilirsiniz. Disugual fiyatına göre şeker içermese iyi olurdu, Sam's Field tavuk ağırlıklı olsa da fena değil.

Ucuza bulursanız Reflex Essential Plus'da bakılabilir.

Mennuse

Teşekkürler Ozan Bey Önerdiğiniz mamalara bakacağım

Balimlilac

Kesinlikle schesir.

Palyaco

Geçmiş olsun daha sulu olan moccie veya felicia yasmama tavsiye ederim çenesinden dolayı daha rahat yer

tengrist

İçeriği en təmiz mamalardan biri yazmıştım site adı olduğu için yazımı sansürlemiş. :)