Kedilerde Depresyon

Merhaba ben kedimi mecbur kaldığım için dört gün kliniğin pansiyonuna bıraktım ordan aldıktan sonra bir ayı geçti ama eski haline dönemedi çok korkuyor sürekli kaçıyor bizden her şeyi denedim ama malesef yemek az yiyor ben önüne getiriyorum anca biraz yiyor veteriner hekimimize götürüyorum sürekli çok şükür başka bir sağlık problemi yok stresli endişeli diyorlar böyle bir şey yaşayan varmı onu böyle gördükçe kötü oluyorum sanki ben birşeyleri yanlış yapıyormuşum gibi

3 CEVAP

Şuan inanın hiçbirşey ilgisini çekmiyor veteriner hekimimiz bile bu kadar kötü olmasına şaşırdı stres azaltıcı antidepresan etkili Malt verdi şimdi oda inşallah etki eder bende dediğiniz gibi daha çok ilgilenicem ödül mamaları filan hepsini deniyeceğim çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun 😊

Merhabalar, ben de aynı şekilde evin camları değişeceğinden dört gün erkek arkadaşımın evine bırakmak zorunda kaldım. Erkek arkadaşımı neredeyse benden çok sevmesine rağmen ve evi benim evimin 5 katı olmasına rağmen geri aldığımda aynı kediden eser yoktu. Asla eskisi gibi oynamıyordu ve tüm gün uyuyordu. Başta birkaç gün alışmasını bekledim, yeni oyuncaklar aldım ama asla ilgilenmiyordu. Keyfini yerine getirmek için oyun oynatmaya çalıştım ve oynar gibi olduğu zaman bol bol sevdim ve ödül maması, yaş mama vs verdim. Tavsiyem daha sık ilgilenmeniz bol bol sevmeniz ilgisini çeken şeylerle vaktini doldurmanız eminim bir süre sonra normale dönmeye başlayacaktır. Benim kedim de boş bıraktığımda efkarlı efkarlı uzaklara dalıyordu dikkatini dağıtmaya çalışmasam :D geçmiş olsun umarım yardımcı olmuştur.

Benimki de aynı durumdaydı sabırlı olmak gerekiyor. Bolca ilgilenin öpücüklere boğun anti stres de faydalı olur değişimi görürsünüz yakında, tekrardan geçmiş olsunn