Kedimin Kakasından Kan Geldi

Hikmetalp51

Merhaba. Bu sorunu kedimi ilk aldığımdan beri yaşıyorum. İlk başlar kabızlıktan dolayıydı kabızlık sorunu çözüldü ondan sonra düzeldi ama şimdi yeniden kabız olmamasına rağmen kan gelmeye başladı. En son 1 hafta önce kan görmüştüm, veterinere sorduğumda dışkı örneği istediler ama tek boşluğum olan gün taze dışkı yapmadığı için götüremedim. 1 hafta aradan sonra bugün tekrar gördüm. Sizinde fikirlerinizi almak isterim. Sizce neden olur? Kedim ishal değil kıvamında yapıyor. Enerjisi ve yeme içmesi yerinde. Mama değişikliğini yeni yaptım. Brit care'ın kısırlaştırılmış hypoalergenic mamasından ND'nin kısırlaştırılmış mamasına 1 günlük ani bir geçiş yaptım.

7 CEVAP

Cemalchief

Kabizken ve ya ishalkem kan gelebilir, kabizken bagirsaklari tahris etmis olabilir bir veterinere danisin diski ornegi ile gerekli kontrolleri yapar

Hikmetalp51

Veterinere sorduğumda bir süre daha bekleyelim mamayı yeni değişmişsiniz ondan olabilir dedi. Eğer devam ederse getirin dedi. Ona uyacağım.

BusraO

Benim kedimde de uzun süre oldu, bir ara geçiyordu sonra tekrarliyordu. Bağırsak enfeksiyonu demişti hekim. İlaç kullandık ama tekrarladı. Mamadan da olabilir dedi.mama değişikliği yaptık. Değişmedi , arıtılmış suya geçince bir daha olmadı. Sanırım sudan kaynakli enfeksiyon oluyordu. 3 kedim var ama sadece birinde oluyordu.

Ayben12

Daha önce genel tahlil yapıldı mı. Neye göre kabızlıktan olmuş dediler. Bunlar hafife alınacak şeyler değil. Birçok defa olmus. İşinizden bir gün izin alıp bir an önce dışkı örneği götürmeniz çok daha iyi olacak. Bekletmeye gelmez :)

Hikmetalp51

Dışkı örneğini eğer taze yaparsa bu perşembe vermeyi düşünüyorum. Kabızlığa gelecek olursak rötgen çekilmişti çok net şekilde bağırsakta birikmiş dışkı gözüküyordu ve yaptığı dışkıdan da anlaşılıyordu kabız olduğu ama şimdi normal şekilde yapıyor

Linasuna

Öncelikle geçmiş olsun dışkı örneğini götürün benim kedimdede vardı parazit çıktı ve dışkıda PCR testi isteyin malesef korona pozitif çıktı kanda yok bağırsaklarda var yemesi içmesi enerjisi her şey normal bağışıklığını üst seviyede tutmaya çalışıyoruz inşallah fip çevirmez

Hikmetalp51

Her kedinin bünyesi farklı maalesef anlaşılmıyor ne olduğu