Kedilerim Her Dk Mama İstiyor

user031202

Kedilerimi günde 4/5 kereden fazla besliyorum çünkü bırakmıyorlar beni her ayağa kalkışımda ayaklarıma dolanıyorlar rahat bıraksınlar diye mama veriyorum ve sanırım buna alıştılar sürekli aynı şeyi tekrarlıyorlar sabah kalkınca herkes mama veriyordur zaten onu saymıyorum o normal bir beslenme ama dakikalar sonra tekrar ve tekrar yine tekrar besleme yapmak durumunda kalıyorum çünkü istiyorlar 🤦🏻 sadece bana değil aileme de yapıyorlar bunu kim ayağa kalsa ayaklarına dolanıp miyavlıyorlar ben sabrederim ama ailem maalesef sabretmiyor ve hep şikayet ediyor ne yapacağım bilmiyorum çok da kilo aldılar daha 3 aylıklar obez olmalarından korkuyorum beslenmelerini nasıl düzene sokabilirim? Tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen

6 CEVAP

Emirrckr

Sanırım serbest besleme de yapmıyorsunuz,öğünlü de besleyemiyorsunuz biraz karışık bir durum olmuş.
Öncelikle içiniz rahat olsun,3 aylık bir kedinin obez olma ihtimali çok ama çok düşüktür.
Çünkü sürekli gelişiyorlar,boyları uzuyor.
Bu nedenle ben özellikle yavru kedilerin serbest beslenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Yani mama kapları sürekli dolu olsun onlar ne zaman isterse yesinler.
Bu sayede en azından bu mama beklentisinden de kurtulmuş olursunuz.
Onlar acıktıkça yerler,sizde kaplar boşaldıkça doldurursunuz.
Bırakın yavru kediler dilediği kadar yesinler,çok fazla enerjiye ihtiyaçları var.

Superisi814

Vermeyin..
Bu şekilde besleyerek böbreklerini görüyorsunuz .
Fazla kuru mama vucutlarindan daha fazla su çekmek için böbrekleri fazla yormaya sebeb.
Siz verdikçe onlar ister..
Bazen sevgi de isterler.
Ben vermiyorum öğünlü besledigim için.

user031202

Ben de öğünlü beslemek isterdim ama adım attırmıyorlar hep yanlışlıkla patilerini eziyorum çıkmıyorlar ayağımın altından bir taraftan da miyavlıyorlar bunu mama için yapıyorlar sevilmek istediklerinde yere yatıp yuvarlanırlar mama verince susuyorlar ama birkaç dk sonra tekrar başlıyorlar bunu sadece sabah öğle ve akşam yapsalar anlarım mama saatinde heyecanlandılar falan diyeceğim ama zaten mama yemelerine rağmen dakilalar sonra tekrar aynı şeyi yapmaları sinir ediyor sanki beni sadece mama verici olarak görüyorlarmış gibi hissediyorum...

user031202

Mama kapları dolu kalsın gidip gelsin yesinler istiyorum ben de ama mamayı saniyesinde bitirip tekrar istiyorlar anneleriyle birlikte 5 taneler fazla oldukları için çabuk bitiyor herhalde yavruların gelişme açısından daha fazla beslenmesi gerekiyor biliyorum bu yüzden hiç sıkmadım her istediklerinde verdim ama haddinden fazla kilo aldılar şimdi obez olmasalar bile böyle devam ederse ileride obez olacaklar gibi çünkü durum sadece yavrular için geçerli değil anneleri de bayağı şişti kaldırıp kucağıma almakta zorlanıyorum her istediklerinde sussunlar diye mama vermekte iyi yapmadım bence aynı şey gibi oldu hani anneler çocukları sussun diye eline telefon verir sonra daha telefondan geri çekemez ya onun gibi

skythecat

Benim kedim 1 yaşında ve o da böyle maalesef. Öğünlü besliyorum, serbest mümkün değil saniyesinde bitiriyor çünkü.

Minminik

Zaman ayarli mama kabi alin siz ve mamanin iliskisi kalmadigini anlayinca pesinizi birakirlr