Kedi 2 Hafta Yalnız Kalabilir Mi

Busra_12

yaz tatilinde 2 haftalığına şehir dışına gidiyoruz. Kedim Maya'yı arkadaşımın evine bıraksam bize küser mi ya da bir sorun olur mu? ( arkadaşımında 1 kedisi var dişi 1 yaşında) Arkadaşıma bırakamazsam evde duracak ve arkadaşım her gün gelip yemeğini suyunu verecek. Sizce ne yapmalıyım. Bu arada Maya çok utangaç ve korkak bir kedi

11 CEVAP

Heiter

Arkadaşınızın ziyaret etmesi daha iyi bence çünkü gittiği yerde başka bir kedi ve başka bir koku olacak. Gereksiz yere strese girer hayvan. Onun yerine, bildiği ortamda rutin kontrol altında kalması çok daha iyi. Arkadaşınızın işi çıkarsa diye yedek olan yapmanızı tavsiye ederim. İnsanlık hali bu, bir aksilik olabilir yani. Yakınlardaki başka bir kişiyi de bilgilendirmeniz iyi olur.

Poidox

Kedisi olan bir arkadaşım kedisini mamasını ve suyunun yeticeğini emin olcak şekilde evin 1-2 noktasına koyarak 6-7 günlüğüne bıraktığı oluyordu ve hiçbir sıkıntı yaşamamıştı. Biraz trip atabilirler tatil dönüşü ama :)

Jales

En uygunu birilerinin eve gelip ihtiyaçlarını gidermesi mümkünse ilgi göstermesi evet bazıları küsüyor ama neyse ki bizler gibi değiller çabuk af ediyorlar

Markobokcuk

Kesinlikle yalnız bırakmamanı öneririm. Kızım 8 aylık 5 yavrusu var oğlum için ankaraya gittik evde bırakmak zorunda kaldık 5 günde çok özlemiş ve kötü olmuştu

Busra_12

çok teşekkürler bende öyle düşündüm @Heiter

sophiee

Kediler sahibinden çok evine bağlanır gibi bir şey okumuştum daha önce. Bizim de kızımız anneme bıraktıgımda evde yabancı bir kedi olmamasına ragmen strese giriyor. Günlük gelip mamasını suyunu verecek bir 10 dk sevecek birini bulabiliyorsanız evinde kalması daha uygun diye düşünüyorum ben de.

septikbaykus

Kediler için mekan önemlidir kabulde 1 hafta yalnız bırakmak. Tuvaleti kumu vs nolcak ?

sophiee

Günlük gelip ilgilenen biri olması şartıyla oldugunu belirtmiştik ama :) Kendi başına bir hafta kalmaz tabii ki de.

Selma_

Bence yanlız bırakmayın tatlısı :) fakat asla

Selma_

Getiremezseniz arkadaşınızın size gelip günlük rutinlerini yapması daha iyi olur

Busra_12

evde bırakırsam arkadaşım her gün gelip ilgilenicek. Teşekkürler cevaplarınız için.