Gingivit Sorunu

Ssilaa_d

Gingivit tekrarlamaması için önerileriniz var mı ?

5 CEVAP

Bu sorunla bende savaşıyorum, bir kedimi bu sorunun yol açtığı sıkıntılardan kaybettim , şimdi 2.bir kedimde başladı .Bu hastalığın yok mu tedavisi? Ne zor hastalıkmış, cidden çok yorgun ve üzgünüm. Bir kliniğe gidiyorum antibiyotik ve kortizon yapıp yolluyor ,bir süre sonra tekrar ediyor. Bir diğeri antibiyotik ve metacam verdi , metacam kedimin karaciğerini mahvetti. Ne yapacağımı şaşırdım, yemek yememeleri ayri bir sorun. Çaresi yok mu bunun ?

Ssilaa_d

Bağışıklık güçlendirici ve veda marka damla biraz hafifletiyor sonra tekrar sürekli döngü içindeyiz yaş mamayı tamamen kestik sadece kuru mama veriyorum bağışıklık güçlendirici her gün kullanılıyor ekstra olarak somon yağı kullanıyorum bu iki ürün için biofeline marka tavsiye edebilirim ağız icinde veda marka damla şuan en azından mama yiyebilecek durumdayız antibiyotik bı çare olmadığı gibi hayvan perişan oluyor o yüzden artık yaptırıyorum

Ssilaa_d

Yaptırmıyorum yazacaktım dediğim ürünlerle destekliyorum tamamen geçmese bile hafifliyor

Mirabonibon

ya yorumlarda biri bu sebepten kedisini kaybetmiş çok üzüldüm başı sağolsun. Benim kedimde de vardı gingivit şiddetli ağız kokusu, kıpkırmızı diş etleri en son diş eti paramparça olmuştu biz önceden 1 kere tedavi ettik ama veterinerim sürekli böyle olmaz dedi kedime zararı olacak çünkü ömür boyunca olacakmış neyse dedi ki dişlerini çekelim hayatımızda aldığımız en iyi karar oldu bu veterinerime güvenimin boşa çıkmayacağına aşırı emindim bu adam bizi bir kere bile yanıltmadı o kadar mükemmel bir veteriner ki tamamen hayvanların sağlığını düşünüyor kedimide ondan sahiplenmiştim beni hayatımın anlamıylada o tanıştırmıştı neyse biz kıyamıyorduk hala çare bekliyorduk baktık çaresi yok erteleye erteleye kedimin diş eti paramparça oldu veterinerim hep diyordu dişlerini çekersek daha rahat eder diye çok haklıydı çok hemde yine ona ne kadar teşekkür etsem az kedimin sadece ön dişleri var arka dişleri tamamen yok o paramparça olmuş diş etleri şimdi mis gibi kilo almıyordu çünkü canı acıyordu yemek yiyemiyordu şimdi öküz gibi olmuş benim meleğim kilosunu kontrol etmeye çalışıyoruz şimdi çok artmasın diye yani anlayacağınız bu sorundan tamamen kurtulduk kediler zaten damağıyla yemek yiyor kuru mama konusunda veterinerin dediğini yaptık özel mama kullanılıyor ve inanılır gibi değil normalde kedimin maması 2,3 gün kalır tabakta çok az yer şimdi bitiriyor o kadar yiyor ki anlatamam bide acısı geçtiği için çok enerjik bir şey oldu çok mutluyuz kurtulduğumuz için inşallah sizde kurtulursunuz ama belki sizin için diş çekme uygun değildir bunu veterinerinizle konuşun belki aynı şey değildir bu konuyu veterinerinizle konuşmalısınız bu aşamada veteriner seçimi kesinlikle çok çok çok önemli biz yıllardır gittiğimiz dediğim gibi ondan sahiplenmiştim gözümüz kapalı güvendiğimiz veterinerimizde yaptırdık yani bir sıkıntı olmayacağını adımız gibi biliyorduk bu aşamayı sakın atlamayın ah vetom iyi ki varsın bizi o kurtardı he is a HERO

busrasans

Merhaba instagramda humuslublog diye takip ettiğim sayfa var. Orda gingivitle ilgili bilgiler var belki işinize yarayabilir.