Nd Tavuklu Narlı Yavru Kedi Maması Alerji

Kedim 6 aydır ND tavuklu narlı yavru kedi mamasıyla besleniyor son günlerde boynu kaşınmaya başladı parazit aşıları tam vet. Parazit sorunu olmadığını söyledi mama kaynaklı alerji olabilir mi bunu yaşayan var mı en başından beri aynı mamayı yiyor neden şimdi olsun ki

5 CEVAP

Ebru-c

Aynı sorunu bende yaşıyorum. 5 6 aydır falan kullanıyorum öncesinde yavru tavuklu narlı kullandık hiç sorun yaşamadım ama sonrasında yaşına girince yetişkin ocean balıklı portakallı aldım ve sürekli bir arıza çıkıyor kedilerimde. Önce birinde sivilce çıktı ilk kez. Diğer kedim zaten çok çok hassas onda mantar oldu. Denk mı geldi yoksa bu mama mı kızlara iyi gelmedi bilmiyorum. Ama şimdi elimde hala 5 kg daha var petshop alırsa proplan ile takas edeceğim. Bir daha da tövbeler olsun.

nevfel

eğer tavuğa alerjisi olsaydı mamayı kullanmaya başladığınız ilk ay fark ederdiniz diye düşünüyorum açıkçası. bu kadar uzun kullanımda alerji belirtileri göstermeye başlamaz çünkü, kısa sürede fark ederdiniz. kaşıntısının nedeni başka bir şey olabilir bence. biz de nd tavuklu narlı mama kullanıyoruz böyle bir sorun yaşamadık

gizmssahinn

Bizim kedimizde tavuklu narlı N&D kullandı herhangi bir sorun yaşamadık fakat birkaç ay önce N&D mamanın bazılarının kedisinde kaşıntı problemi yaptığını okudum sitede. Belki tavuğa alerjisi olabilir

busrasans

Tavuğa alerjisi olan kedilerde kaşıntı tüy dökülmesi veya vücutta şişlik gibi sorunlar olabiliyor. Onun için bir süre balıklı mamaya geçin düzelme görürseniz eğer tavuğa alerjisi var demektir. Kedimin tavuğa alerjisi var balık dışında mama almıyorum. Bence dikkat edilmesi gereken bir durum.

dnz3434

Benim kedimde 1 yıl tavuklu mama yedi hiç bir sorun yoktu, sonra bir anda tavuk alerjisi oluştu. Yani biz insanlarda da başta alerjimiz olmayan şeylere sonra alerji geliştirebiliyoruz. Bu hayvanlar içinde böyle. Ciddi tüy dökülmesi, tüy kalitesinde bozulma, ki bu gözle görülür derecede belli oluyor. Ve kaşıntı, devam edildiği sürece deri döküntüsü vs. O yüzden acilen mamayı değiştirmenizi öneririm. 15 gün içinde Hemen düzelecek. Üstelik ND mamalar biraz sıkıntı. Bazı yerler birebir replika yapabiliyor ve anlamak çok zor oluyor. Belki de böyle bir şeydir sizinkisi. O yüzden satın aldığınız yeri değiştirmemekte gayret edin. Sevgiler.