Royal Canin British Shorthair Mamasi Kısır Kedide Kullanım

Cemalchief

Merhaba, bu mamanın sadece adult versiyonu var. Acikcası içerigi diğer RC lere göre güzel. Bu mamayı kisir kedilerinizde kullandiniz mi ve sorun yasayan oldu mu acaba

2 CEVAP

tengrist

Şu an ailemle kalan 20 yaş (bu aslında tamamen ev yemekleri tavuk,ciğer, yumurta vs ile büyüdü) ve kendi yanımda olan 11 yaşındaki olan kedim (kuru mama ile büyüdü) dahil hiçbir kedime bugüne kadar bir kere bile kısır mama kullanmadım. Veteriner sorduğunda da "evet evet kısır mama kullanıyorum" diyorum çok iyi değerler ve kilo süper falan diyor. :D
Kilo kontrolü adı altında yağsız tuzsuz besin değeri düşük mamalar vermeyi tercih etmiyorum benim fikrim. Kediye asıl kilo aldıran şey karbonhidrat ve şekerdir sizde zaten bilinçlisiniz bu konuda. Ondan sonra da kedi kısır kedi mamalarıyla böbrek rahatsızlıklarına, idrar yolları rahatsızlıklarına yakalanınca ekstra yağlı ve proteinli urinary mamalar klinik mamaları satmaya çalışırlar. Kozmetik sektöründen alıştım artık ben bu kısır döngüye.

Cemalchief

Yani oyle kilo sorunuz zaren yok tek dusuncem mineral dengesi idrar yollari icin, evet tahil orani fazla ama diger royal caninlere gore nispeten daha iyi icerigi