Mamalar Çok Pahalı?

Evimde 6 kedi (hepsi bakımına muhtaç) evimin önünde en az 18 kedi,sokağın karşısında 15
Ben çok zorlaniyorum onlara bakmaya,ağzımdan kesiyorum onlara yedirim.Mamalar aşırı derece pahalı çok üzülüyorum:(

4 CEVAP

tengrist

Maalesef, hemde gereksiz pahalı!!! Yurtdışında marketlerde satılan mamaları üst segment mama diye dudak uçuklatan fiyatlara alıyoruz, üstelik kuş,balık yemi dahil tüm yemlerden , ve diğer tüm gıda maddelerinden %1 KDV alınırken kedi köpek mamalarından %20 KDV alınıyor. Bir de üzerine dalga geçer gibi terk etmeleri önlemek için zorla çip taktırıyorlar

cat_expert

Maalesef öyle ve kötü haber yeni yıl ile birlikte mamalara yüzde 30-35 arası daha zam gelecekmiş.

Pamres

Bu %35 daha nereye gelecek bilmiyorum. 2 ay önce aldığım mamayı fazla fazla zam gelmiş şekilde alıyorum

GzdeAkbuz

101 marketlere 15kg mamalar geldi çevrenizde varsa gidip kalıp kalmadığını kontrol edin Challenge markası. Maalesef kalitesiz mamalar bile fazlaca pahalılaştı.