Kedimin Irkı Cinsi Türü Nedir?

Rumeysa719

Kedimin ırkı cinsi türü ne tam olarak? Araştırdım ama emin olamıyorum. Fotoğraflarını koydum zaten. Biraz karakterini, sevdiği ve sevmediği şeyleri anlatayım. Çok zeki ve oyuncu. Gördüğü şeyi anında kapıyor. Tut getir oyununu ve bizi hafiften ısırarak tamaslı oyunları çok seviyor. Günde yaklaşık iki saat kendi kendine veya bizimle oyun oynuyor. Evde mutafak dolabı gardırop kombi aklınıza ne gelirse yukarlara çıkmayı seviyor. Her yeri her şeyi kurcalıyor. Ortalık dağıtmaya bayılıyor. Çekmece karıştırıyor. Çoğu zaman yaptıklarıyla bizi şaşırtıyor. Onun dışında genel olarak saldırgan bir kedi değil ama çok bağımsız. Kendi alanına müdahale edilmesinden hiç hoşlanmıyor. Sadece anneme kendini sevdiriyor ve kucağına koynuna giriyor. Bize canı isterse iki sevdirip gidiyor. Zaman zaman yanımda takılıyor ama dediğim gibi temastan pek hoşlanmıyor. Gün içinde dışarıyı çok seyrediyor. Kuş gördüğünde deliriyor. Evde istenmeyen misafirleri çok güzel avlıyor ve çoğunlukla bu zamanlarda miyavlıyor. Onun dışında pek miyavlamıyor. Küçük kardeşime karşı çok anlayışlı çok dikkatli davranıyor. Gün içinde yalnızlıktan hoşlanmıyor ama ev kalabalık olduğu için uyuyacağı zaman bu aralar dolap üstünde uyuyor. Akşamları annemle uyuyor. Tabiki de bu durum zaman zaman değişiyor. Eve misafir geldiğinde kaçmıyor. Kokluyor ve tanımaya çalışıyor. Eğer ısınırsa oyun bile oynayabiliyor ama bu nadir oluyor. Tavuğu çok seviyor. Tavuk görünce manyaklaşıyor. Genel olarak iki kaseye yakın su içiyor. Ani seslerden çok korkuyor. Kulağı ve burnu çok hassas. Evet aklıma gelenler bunlar. Her kedinin karakteri farklı biliyorum ama belki türünü bulmada kolaylık sağlar.

8 CEVAP

tengrist

Fotoğrafını koymasaydınız bile anlattıklarınızdan yola çıkarak Tekir derdim.

Rumeysa719

Ben de tekir olduğunu düşünüyordum ama kesin olarak emin değildim. Teşkkür ederim.

Emirrckr

En akıllı,en enerjik,en sağlıklı ve tabiki kedi gibi kedi olan tekir cinsi kediniz :))
Ömrü uzun ve güzel olsun :)

Rumeysa719

Teşekkürler. Kesinlikle öyle. Özellikle cins kediler sürekli aynı kedilerle çiftleştirildikleri için genelde çok bitkin solgun görünüyorlar maalesef.

KimJeongguk

tekir

Rumeysa719

Çok teşekkür ederim. Artık kesin olarak tekir olduğunu biliyorum.

Busra00b

bende de var bir tane kesinlikle dünyalar tatlısı bir tekir

Rumeysa719

Teşekkür ederim. Evet çok güzel bir kedi. Asla ona benzeyen güzellikte bir kedi de görmedim daha önce.