Kısır Kedim İçin Mama Tavsiyesi

Anket

N&D Ocean Somonlu ve Portakallı
(11 oy)
Hills
(3 oy)
Sanabelle
(2 oy)
Advance
(3 oy)
Toplam (19 oy)

Merhabalar,
Daha öncede başlık açmıştım, kısır kedim için proplan somonlu kullanıyorum fakat değiştirmek istiyorum 2 senedir aynı mamayı yiyor, bozita düşünüyordum fakat tavuğa alerjisi olduğunu keşfettim, o yüzden vazgeçmek durumundayım. N&D düşünüyorum fakat bu mamayla alakalı çok şikayet gördüm kararsızım. Yardımcı olabilir misiniz lütfen

11 CEVAP

Balimlilac

Bütçeniz el veriyorsa virbac kısırlaştırılmış somonlu tavsiye ederim.

balbonibon

Ndnin içinde kurutulmuş tavuk proteini ve tavuk yağı var. Alerjisini tetikler mi iyi düşünün. Onun dışında güzel bir mama biz de yeni geçtik tavuklusundan, bunu daha çok sevdi.

KimJeongguk

1 sene olcak N&D kısır somonlu kullanıyoruz. 3. 10 kilo paketimizi de dün sipariş ettik A.ma.zo.n dan. Her kedide etkisi farklı tabiki denemenizi tavsiye ederim biz çok memnun kaldık. Tüyleri çok yumuşak ilk geçtiğimizde çok dökülmüştü tüyleri ama kullanmaya devam ettikçe azaldı eskisi gibi dökülüyor şuan. Severek tüketiyor.

Cemalchief

Nd ocean da tavuk proteini yağı vs yok :) yanlis bilgi vermeyin ata tahillida var. https://www.farmina.com/tr/eshop/kedİnİz-İÇİn/n&d-ocean-kedİ-mamasi/708-neutered,-herring-&-orange-adult.html

Brit care düşündünüz mü? İçeriği çok güzel. Gerçi hem kaliteli hem de fiyatı da uygunken diğer pahalı mamalarla yarışır oldu.

Cemalchief

Brit care icin 10 kisiden 7 sinde neredeyse ishal problemi var benim kedim 1 adet mama tanesi yediginde 2,3 gun arkasindan islak mendille kostum surekli

ozanesk

Sanabelle'in bütün kuru mamaları kümes hayvanı eti içeriyor, tavuğa alerjisi varsa direk eleyebilirsiniz.

Cemalchief

Yukarida belirttiginiz mamalar nd ocean serisi tavuksuz, tahilli olan serilerinde tavuk proteini var. Birde virbac hypoallergenic mama bakabilirsiniz onun icerisinde de tavuk yok hic

balbonibon

@cemalchief sizin linkini bıraktığınız ringa balıklı olan, ocean somonlu ve ata tahıllı somonlunun içeriği birebir aynı ve tavuk içeriyor. Kedime ne yedirdiğimi emin olun saatlerce araştırıyorum kimseye de yanlış bilgi verdiğim yok. Buyrun doğru linki bırakayım buraya. Umarım soru sahibi size güvenip mama almamıştır malum mamalar pahalı alerji yaparsa yazık olacak. https://www.farmina.com/tr/eshop/ked%C4%B0n%C4%B0z-%C4%B0%C3%87%C4%B0n/n&d-ocean-ked%C4%B0-mamasi/632-neutered,-salmon-adult.html

balbonibon

Farmina da belirtmiş zaten dikkat ederseniz mavi ve yeşil olmak üzere iki ayrı paketlemesi vardır diye.

tengrist

ND kullanan kişi sayısı: 10
Şikayet sayısı: 3 (O da tahılsız, az tahıllı mamaya geçince mide ph'ı düştüğü için genelde şikayet ishaldir)

Diğer herhangi bir mama kullanan kişi sayısı: 3
Şikayet sayısı: 1

Gördüğünüz gibi ND şikayet oranı daha yüksek :D