Kediniz Kaç Kere Çiş Yapıyor

Tuanaalsk

Arkadaslar internetten araştırdım 2 kere yapması normal diyor benim kedim günde 3-4 kere idrara çıkıyor normal mi (birde bazen çok büyük topak oluyor siz bunu yaşıyor musunuz )

8 CEVAP

somnium

günde 2 kere. çok su içmesi pek iyi değil aslında, sanılanın aksine. yaşlı kedim de son zamanlarda çok su içiyordu ve ne yazık ki ciğerlerde birkaç sıkıntısı çıktı. isterseniz bir veterinerinize sorun, olmadı tahlil yapsın.

Tuanaalsk

@somnium ama kedim daha 6 aylık ve veterineri su içmesinin iyi olduğunu söyledi

Tuanaalsk

@somnium ama kedim daha 6 aylık ve veterineri su içmesinin iyi olduğunu söyledi

Benim kedim de 7 aylıkken böbrekleri iflas etmişti ne kadar tedavi yaptırsakta kurtarılamadı nolur tahlil yaptırın bir de hangi mamayı kullanıyorsunuz? Ben ilk kedim de o kadar bilinçsizdim ki bütün mamalar aynı sanıp gidip enjoy almıştım yavruma acısı çok zor halen atlatamadım onun kaybını

Minminik

Benim kedide yavruyken daha iyi su iciyordu genelde 3 bazen 4 tenis topu kdr cis yapiyordu simdi genelde gunde 1 bazen 2 ;(
Su icmesi iyidir ama veterinere gittiginizde 1 gunluk cisleri goturup sorun
Buyuk kediler daha cok su iciyor

Sueda1234

Bizimki de üç dört kere gidiyo kötümğ yani su içmesi iyi dediler kimi diyor su içmesi iyi kimi diyor iyi değil

somnium

arkadaşlar, ''aşırı'' su tüketimi elbette ki başka bir hastalığın septomu. insanda da böyledir bu. böbrek, ciğer vb. başka tür hastalıklarla ilgili sorun yaşayabilir. yaşla da orantılı değil hastalıklar bu arada. böbrek hastalığı, 4 aylık bir yavru kedide de çıkabilir. yaşlı kedide çıkma olasılığı daha yüksek, o ayrı mesele tabii. lakin gün içinde 3 beyzbol topu çişten fazlası ''bence'' aşırı su tüketimine giriyor. en azından hekimimizin yorumu o yöndeydi kedime karşı. yine de öyle bir durumda hekime sormak ve danışmak gerek. olmadı tahlil yaptırmak gerek-ki aklımıza takılmasın.

somnium

ek olarak: su içmesi iyidir lakin az veya aşırı içmesi kötü.