Kedim Mantar Mı??? Acil

Birkedi8

Merhaba kedimin kulağında ve kaşlarında kızarıklık var daha çok kulakları kulaklarının kenarları kırmızı veteriner mantara benzemiyor stresten olmuş gibi dedi kedim idrar yolu enfeksiyonu olduğu için veterinere gide gele çok streslendi acaba bu nedir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

4 CEVAP

bir dönem tekir dişi kedimde de vardı böyle bir şey, veterinere aşı olmaya gittiğimizde özellikle bakmasını istemiştim. liken ya da bir mantar olmadığını söylemişlerdi ama mor ışık ile bakmışlardı. sizin de veterinerinizin mor ışıkla bakmış olması lazım, bakmadılarsa muhakkak bakacak başka bir veteriner bulun.
stresten tüy dökümü çoğalmış olabilir...

Birkedi8

Açıkçası her şekilde baktı ama mor ışıkla bakmadı bayağı ayrıntılı inceledi bu mantar uyuz ya da başka bir şey değil de kedimin geçmişini bildiği için sinirli olduğunu biliyor stresten böyle dedi madekasol ya da stilex sürün dedi ben de madekasol sürdüm ama elini yalayıp kulağını silmeye çalışıyor ondan da endişeleniyorum :( sizin kedinizin nasıl geçti bu durumu

Top kekik ya da normal kekik demleyip ılıyınca pamukla o bölgelere sürebilirsiniz. Hem kaşıntı varsa kaşıntıyı alır hem de bölgeyi rahatlatır. Her iki taraf için ayrı pamuk kullanın, sürdüğünüzü tekrar suyun içine sokmayın. Stresten bazen benim kedimde de oluyor, hemen demleyip bir kaç gün uyguluyorum kızarıklık olan yerlere. İlaçları yalamaması için bez yakalık kullanabilirsiniz

Balimlilac

alerji olmuş olabilir mi? farklı bir şey verdiniz mi bu ara?