Gingivit Hakkında Bilgi Verir Misiniz

Sueda1234

Merhaba gingivit hakkında bilgi verir misiniz kedimde sürekli tekrarlıyor ölümcül bir hastalık mı bu nedir kesin çözümü yokmu bunun pristine aldım kullanan varmı

7 CEVAP

Esila46

Cozumu yok maalesef ama ölümcül değil... ben hindistan cevizi yağına kulak çubuğu batirip silerdim dişlerini hem kötü ağız kokusuna da iyi geliyor h.cevizi yağı zararlı değil kediler icin.

Ekineroglu

Benim kedim 4 senedir gingivit tanısına sahip. Orocure (yanlış yazdım mı bilmiyorum) kremini veteriner tavsiyesi ile kullanıyorum kontrol altında tutuyor

Mirabonibon

Ölümcül maalesef hatta geçen biri daha başlık açmıştı yorumlarda birinin kedisi bu sebepten ölmüş profilime girip yorum yapan son kullanıcı sormuştu o soruyu orada yazılanları okuyun inşallah geçirirsiniz

Sueda1234

Kesin çözümü yokmu bunun yada engellemek için bişeyler pristine jel aldım kullanan varmı aranızda

Oscar_Sev

diş eti çekilmesi değil mi? hindistan cevizi yağ iyi gelebilir. veterineriniz bir öneride bulunmadı mı ?

beyzathemoc1

Gingivit tek başına ölümcül değil altında yatan sebep ölümcül olmasina yol açar böbrek yetmezliği de bunlardan biri tam kan biyokimya yaptırın

kimyonesra

Benim kedimin de ağzı kokuyor diş etleri kırmızı.. hekimimiz novomed pristine jel verdi onu kullanıyorum. Bir de suyuna tendürtiyot damlatmamı söyledi suyunu içse de bir zararı olmuyormuş. Henüz denemedim ama deneyeceğim. Bazı dişlerini çektirdiğimiz halde koku ve kızarıklık geçmedi. Diş etlerinin çekilmesi gerektiğini söyledi. Nasıl geçer ne olur anlamış değilim