Kedi Hakkında Bilgiler

Zynpkck

İyi günler arkadaşlar 5 aydır kızım yanımda şu zamana kadar mama haricinde bişey verilmesini mamadaki proteinin önemini filan bilmiyodum ayrıca yaş mama vermenin önemi olup olmadığında bilmiyodum lütfen kedi beslenmesi hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim mamanın yanında ne gibi takviyeler yapmaliyim

2 CEVAP

Elifoo

Bazi veterinerler sadece kuru mama verilmesi gerektigini soylerken bazilari ek gida da verilebilecegini soyluyor. Acikcasi ben annemin evde yaptigi yogurt ve kefirden gunde bir cay kasigi kadar (fazlasi kusturuyor neden bilmiyorum ya da denk gelmis de olabilir) bazen tuzsuz beyaz peynir (parmagima surup oyle yalatiyorum) vs veriyorum. Bunun disinda haslanmis tavuk, et gibi seyler de verebilirsiniz. Burada yine buna benzer bir soru yazilmisti ve birisi de cevap olarak her gun makarna yeseniz sikilmaz misiniz gibi bir cevap yazmisti. Bana cok mantikli geldi acikcasi. O yuzden az da olsa farkli tatlar denettiriyorum. Sadece tuzuna baharatina dikkat edin bunlar olumsuz etkenler. Her seyin en dogal en saf halini dusunun. Islenmis gidalari asla vermeyin(salam sosis gibi) ve bir de sut vermeyin sindiremiyorlar cunku. Bunun disinda aklima bir sey gelmedi su an :)

Zynpkck

Güncel