Kedimi Ne Zaman Kısırlaştırmaliyım?

Chivvass

British 5 aylık erkek kedimi kısırlaştırmak için en uygun ne zaman sizce ne zamandır.

4 CEVAP

tengrist

Kızgınlığa girip size sıkıntı çıkartmadığı sürece bence erkek kediler (özellikle idrar yolları ve böbrek rahatsızlıklarına daha yatkın olan cins kediler) için en az 1 yaşını beklemeli. Tabii veterineriniz uygun görür ise daha erken de olabilir, normal şartlarda 6 aylıktan sonrası kısırlaştırma için uygundur.

cat_expert

Kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak çok daha iyi oluyor, hormonlar salgılanmadan engellemek her açıdan çok faydalı. Erkek kediler için 1 yaşını doldurması önerilir ama kilosu v.s. iyiyse kızgınlığa girmeden 5-6 aylık olduğunda işlem yapılmalı.

vetim bana erkek kediler için 1 yaşı doldurması lazım dedi tam 1 yaşında kısırlaştırdım sorunda olmadı.

Chivvass

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim