Destek Ricasıyla....

Sekeroglum

Merhaba,
4 yıl önce 2 aylik yavruyken sahiplendigim Şeker adında kısır erkek bir kedim var.
Ancak, maalesef çok hırçın, evimizdeki koltukları yatakları eşyaları parçalıyor ve bunu tırnaklarıyla değil ısırarak yapıyor.
Yeni bir eve taşındık, sıfır koltuklarimizi ısırdı, sungerleri çıktı.
Beni, annemi, yeğenimi ısırdı hatta acillik yaptı.
4 yıldır dayanıyorum ama artık aile huzurumuz kalmadı.
Ruh sagligim da bozuldu.
Bir ara yeni bir yuva bulmaya çalıştım ama biliyorum ki alan geri getirecek.
Asla dışarıya bırakmayı da düşünmüyorum.
Şimdiki evimiz müstakil ve bahçeli...
Ona bir kulübe aldık, bahçemizde bakıyoruz.
Çevremiz korunaklı, araba geçmiyor, bahçemiz güvenli.
İçeriye almıyoruz, yasakladın, arada bir geliyor ama almıyoruz.
Kış içine elektrikli ısıtıcı mat siparişini verdik.
Ayrıca evin girişine camekanli bir bölüm yaptırıyoruz..
Kışın üşümesin istediği zaman girsin diye...
Daha ne yapabilirim bilmiyorum.
Destek olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

2 CEVAP

tengrist

Neymiş bu yahu ısırıp acillik edecek ruh sağlığını bozup aile içi huzuru kaçıracak ve 4 yılın sonunda kapının önüne kulübeye koyulup eve alınmayacak kadar 😅 Özür dilerim detay olmadığı için ben biraz önyargıyla yaklaşacağım, bu kadar masrafa, camekanlar yaptırıp kulübeler alana kadar bir veteriner görmedi mi bu hayvanı belki bir sağlık problemi ağrısı sızısı var bir şeyler anlatmaya çalışıyor... Ya da belki pika sendromu vardır? Evladınız olsaydı da böyle kapı önüne kulübe yaptırmakla mı çözüm bulacaktınız acaba? Ya da her ihtimali düşünüyorum evde birinden zarar görmediğinden emin misiniz, eğer huzur kaçıracak kadar davranış bozuklukları var ise? Zaten bir de evde pet besleniyorsa eşya seçimi de ona göre yapılır. Yatak alırken bile evde kedimin olduğunu belirttim kumaş seçimi ona göre yapıldı. Çünkü esnemeye, tırnaklarını törpülemeye, güçlendirmeye ihtiyaçları var. Kediler karnivor diyetli süper avcılardır, enerjiktir. Enerjisini atacak yer arar. Keşke biraz daha detay verseydiniz. Günde kaç saat oynatıyordunuz, hiç veteriner gördü mü gibi. Yapabilecek bir şey yok, kediniz mutsuz sadece. Tek anladığım bu.

Sekeroglum

Önce bir anlaşalım...
Detay yok diyorsunuz ama kendinizce yorum yapmışsınız 😄
Birincisi Kaç veteriner gördü... hepsi de maalesef huyunun kötü olduğunu söyledi ve durumumuza farklı bir çare bulamadılar... çok nadir de olsa böyle arada çıkıyormuş..
İkincisi tirmalamiyor isiriyor...
Zira yeni koltuklarimizi kedilerin tirmalayamadigi baby face kumaştan seçtik.
Üçüncüsü bizi gözünüzde nasıl canlandirdiniz bilmiyorum ama biz hayvanlara duyarlı insanlarız, tabii ki kedimize zarar vermiyoruz 😡

Ama yine de önemseyip okumussunuz teşekkür ediyorum 🙏