Kedimin İçtiği Su Miktarı Normal Mi

cerenruya

Merhabalar yeni bir eve taşındık kedime o yüzden biraz daha özen gösteriyorum fakat su içmesi bana biraz fazla gibi geldi su kabında azalan su miktarı en fazla bir su bardagidir ama sık sık su kabına gidiyor. Idrarini kontrol ediyorum aşırılik, renk koku değişikliği veya kan da yok. İştahı yerinde. Sizce ben mi evham yapiyorum? Sizlerin kedileri ne kadar su içiyor?

1 CEVAP

tengrist

Kedinin su ihtiyacı kilosuna ve beslenme şekline göre değişir. Kedinizin 5 kg olduğunu belirtmişsiniz günde ortalama 200-250 ml su yeterlidir, bir su bardağı da aşağı yukarı 200 ml eder zaten. Sağlığı yerindeyse, tüy parlaklığı, idrar rengi her şey normal görünüyorsa kaygılanmaya gerek yok, günlük ihtiyaçtan fazla su içmek böbrek yorar .